• چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۶
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 963-3891-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار:

در دهه کرامت سیمای مشهد باید از شادی موج بزند

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: دهه کرامت، دهه شادی است و باید سیما و منظر مشهد از شادی موج بزند، سال گذشته در این زمینه شهرداری مقداری کم‌کاری کرد البته برنامه‌ها پرمحتوا بود اما سیمای شهری امسال باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدحسن واحدی در نخستین جلسه جشن‌های دهه کرامت که در محل استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: تعدادی از اساتید دانشگاه  10 راهبرد را از کلام امام رضا(ع) برای برگزاری جشن‌های دهه کرامت تدوین کردند که یکی از مهمترین این راهکارها مشارکت‌دهی مردم در مراسم‌های دهه کرامت است و در حقیقت دولت باید بسترساز برگزاری جشن‌های این دهه باشد.

وی با بیان اینکه این راهبردها باید مبنای سیاست‌گذاری‌ها در مشهد قرار گیرند، عنوان کرد: از جمله راهبردهای دیگر باید به آموزش سبک زندگی به شهروندان و زائران، ترویج محاسن اهل بیت(س) میان مسافران، فرهنگ‌سازی ازدواج آسان، توجه به مشهد به عنوان قطب علمی جهان اسلام و توجه به موقعیت استراتژیک این شهر اشاره کرد.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با به تغییر مکان آیین اختتامیه جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: این مراسم در سالن صبا برگزار می‌شد که سال گذشته امام جمعه مشهد پیشنهاد کرد که در حرم مطهر برگزار شود لذا امسال بنا داریم که این مراسم در سالن قدس حرم مطهر رضوی برپا شود.

وی با تاکید بر این که امسال با توجه به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، شرایط متفاوتی را در دهه کرامت پیش رو داریم، افزود: همه دستگاه‌ها باید تلاش مضاعف در اجرای برنامه‌ها داشته باشند تا این اقدامات پررنگ‌تر باشند.

واحدی گفت: به راهبردهای برنامه‌های دهه کرامت، منشور هفتگانه‌ای را که رهبر معظم انقلاب به تولیت آستان قدس رضوی ابلاغ کردند را اضافه می‌کنیم و باید اشاره کرد که محور برگزاری برنامه‌های دهه کرامت، آستان قدس رضوی است.

وی با اشاره به این که باید ستادهای شهرستانی نیز فعال شوند، گفت: در این خصوص ابلاغیه‌ای به فرمانداران در شهرستان‌های استان ارسال می‌شود و شهرستا‌نهای استان نیز که قدمگاه‌ امام رضا(ع) بودند از جمله کوهسرخ، سرخس و نیشابور باید شاهد برگزاری جشن‌های خاص باشند.

معاون استاندار گفت: دهه کرامت در سال 2017 که مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شده است باید متفاوت با سال‌های قبل باشد.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی از دستگاه‌های اجرایی خواست تا پروژه‌های افتتاحی خود را که در این دهه به بهره‌برداری می‌رسند به دبیرخانه ستاد جشن‌های دهه کرامت اعلام کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: