• پنجشنبه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-10187-5
  • خبرنگار : 15219
  • منبع خبر : ----

/کتاب و کتاب‌خوانی/

«ماه غریب من» برگرفته از داستان زندگی امام رضا(ع)

مسئول روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: کتاب «ماه غریب من» روایت‌گر داستان زندگی امام رضا(ع) در چهار فصل است. 

حسین ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، ضمن بیان این مطلب، اظهار کرد: این کتاب را مجید ملا محمدی در 168 صفحه به رشته تحریر درآورده که توسط انتشارات به نشر منتشر شده و در نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی عرضه می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: نویسنده کتاب «ماه غریب من» داستان زندگی امام رضا(ع) را در چهار فصل روایت کرده که شامل موضوعاتی مانند بهشت مدینه، هشتمین آسمان، سفر به سرزمین غربت و سرانجام آخرین فصل این کتاب تنهایی نام دارد. 

مسئول روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی افزود: هر فصل این کتاب شامل داستان‌های کوتاه و زیبایی از موضوعات مختلف است که در این مجموعه ضمن بیان مطالبی در خصوص سیره عملی و فضایل اخلاقی و علمی حضرت رضا(ع) مباحثی مانند حرکت امام از مدینه به خراسان، برخی وقایع بین راه، دیدارها و گفتگوها، کرامات امام در ورود به شهر مرو و مسئله ولایتعهدی، برخی مناظرات آن حضرت با علما، معجزات امام، شهادت، تعیین فرزندان آن حضرت و محل دفن آن‌ها را مطرح کرده است.

ابراهیمی تصریح کرد: لازم به ذکر است که کتاب «ماه غریب من» به عنوان برگزیده دومین جشنواره کتاب سال رضوی معرفی و شناخته شده است.

مسئول روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی در ادامه این گفت‌وگو عنوان کرد: این کتاب جزو منابع هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی نیز به شمار می‌رود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: