• شنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 963-4091-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار:

امسال ورود زائران و گردشگران خارجی را 15 درصد افزایش می‌دهیم

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: امسال برنامه‌ریزی کردیم که 15 درصد ورود زائران خارجی را به مشهد افزایش دهیم و البته با توجه به حجم بالای مقاصد پرواز مستقیم از مشهد به سایر کشورها تلاش می‌کنیم از این ظرفیت استفاده کنیم.

محمدحسن واحدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به توسعه گردشگری در مشهد در سه بخش سلامت، سیاحت و زیارت اظهار کرد: امسال پنجره گردشگری سلامت را با اولویت زائران خارجی در سال تولید و اشتغال باز می‌کنیم.

وی گفت: با توجه به اینکه سالانه 25 میلیون زائر ایرانی و دو میلیون زائر خارجی را در مشهد میزبانی می‌کنیم، طرح جامع زیارت با محوریت زیارت گروهی تعریف کردیم که تاکنون در قالب این طرح ده هزار نفر از سال گذشته با 30 تا 50 درصد تخفیف به مشهد و زیارت امام رضا(ع) مشرف شدند.

واحدی خاطرنشان کرد: باتوجه به این که شورای راهبردی گردشگری سلامت در سطح کشور شکل گرفت یک برش در استان ایجاد شد. ما نیز در سال تولید و اشتغال از ظرفیت گردشگری سلامت در مشهد که البته ظرفیت بسیار بالایی را در بخش متخصصین و بیمارستان‌های دولتی و خصوصی به خود اختصاص داده است استفاده خواهیم کرد.

معاون استاندار ادامه داد: بر همین اساس شیوه‌نامه‌ای در استان تدوین شد و براساس این شیوه‌نامه در حوزه گردشگری سلامت تاکنون 6 شرکت و یک آژانس مسافرتی تائید صلاحیت شده است و مراکزی درمانی و آژانس‌هایی که در پی اخذ مجوز باشند می‌توانند با طی فرایندی در مشهد و در پایتخت، براساس تفاهم‌نامه‌ای که بین دانشگاه علوم پزشکی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منعقد شده است کسب صلاحیت کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: