• یکشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 963-4391-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

گزارش ایسنا از طرح اکرام رضوی؛

یک افطاری خاطره‌انگیز

شاید صدها بار به میهمانی یا افطاری دعوت شدند اما اگر از همه میهمانان سوال کنید، این افطاری برایشان دلچسب‌تر و خاطره‌انگیزتر است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، روزانه حدود 12 هزار نفر و در طول ماه مبارک رمضان 360 هزار نفر از سفره پربرکت امام رضا متنعم می‌شوند. این سفره افطاری با 3 هزار متر گستره، بزرگترین سفره افطار در جهان اسلام است اما مسوولان آستان قدس رضوی چه در دوران تولیت فعلی و چه در دوران تولیت پیشین، تمایلی به ثبت این سفره به عنوان بزرگترین سفره افطار مسلمانان نداشتند.

مقدمات لازم برای افطاری از ساعت 14 هرروز در صحن هدایت حرم رضوی با مفروش کردن این صحن آغاز می‌شود و سپس خادمان سفره‌های افطار را پهن‌ می‌کنند. البته خادمان حرم مقدمات اولیه مانند بسته‌بندی پک‌ها را از ساعت 6 صبح آغاز می‌کنند.

این کار را تنها خادمانی که مجوز بهداشتی داشته باشند می‌توانند انجام دهند، چنانکه بسیاری از مجاوران درخواست دارند تا بتوانند در امر بسته‌بندی این پک‌ها مشارکت کنند.  بیش از هزار خادم در امر بسته‌بندی، توزیع پک‌ها، نظم‌بخشی به میهمانان و سایر خدمات افطاری مشارکت می‌کنند.

لحظه‌های افطار زیر آسمان گرم خرداد حال و هوای عجیبی دارد مردم زیر لب ذکر می‌گویند و دعا می‌کنند. با اینکه این ژتون‌ها تنها در بین مجاوران توزیع می‌شود اما گاهی در بین میهمانان حضرت، زائران نیز به چشم می‌خورند. در واقع یکی از پدیده‌های زیبای این افطاری این است که برخی از مجاوران، ژتون‌های خود را به زائران و مسافرانی که تاکنون این حس و حال معنوی و افطاری را درک نکردند می‌بخشند.

یکی از نکات قابل توجه در این افطاری تعداد زیاد خادمان و دست‌اندرکاران افطاری است که تلاش می‌کنند افطاری با نظم زیاد برگزار شود، اما همواره و هرشب عده‌ای از مردم بر شلوغی اصرار دارند.

به دست آوردن کارت‌های دعوت یا همان ژتون‌های غذای حرم، خیلی سخت نیست اما مردم به جهت متبرک دانستن این غذا، داشتن این ژتون‌ها را نوعی توفیق می‌دانند.

کلیه غذاها در آشپزخانه حرم مطهر پخت می‌شود. روزانه به منظور طبخ غذاهای طرح اکرام رضوی و سایر وعده‌هایی که آستان قدس رضوی در مناطق حاشیه‌ای توزیع می‌شود 10 تن گوشت و 14 تن برنج طبخ می‌شود.

مهمانسرای جدید حرم مطهر رضوی واقع در صحن غدیر به آماده‌سازی غذای طرح اکرام رضوی و حاشیه شهر اختصاص یافته است، اما مهمانسرای قدیم حضرت امام رضا(ع) هر شب مانند گذشته پذیرای 30 هزار زائر است و ژتون‌های آن در مبادی ورودی مشهد توزیع می‌شود.

گرو‌ه‌های خاص همچون معلولان، افراد تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام(ره) و بهزیستی در الویت دعوت به این میهمانی هستند و در شب‌هایی مانند شب‌های قدر به طرح اکرام رضوی دعوت می‌شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: