• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-11685-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی:

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیاز امروز جامعه است

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیاز امروز جامعه است و دستگاه های اجرایی استان آن را به گفتمان غالب تبدیل نمایند.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، دکتر سید جواد حسینی در دیدار با مدیرکل و معاونین بنیاد شهید و مشاور امور ایثارگران استاندار با اشاره به اهمیت موضوع ایثار و گذشت در جامعه افزود: جامعه امروز ما نیازمند تقویت روحیه گذشت و ایثار است و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موجب رشد روحی و معنوی و حل بسیاری از مشکلات در جامعه می شود.

وی افزود: حیات بشری همواره حاصل فداکاری افرادی است که از تمام هستی خود گذشتند تا حیات جامعه را تضمین کنند و اوج این ایثارگری ها و فداکاری ها را می توان در شهادت خلاصه کرد .

حسینی تصریح کرد : ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه کمتر از شهادت نیست و بهترین روش برای اشاعه این فرهنگ در جامعه، گسترش آن در میان نسل نوجوان و جوان است.

 معاون استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت به ریاست دکتر روحانی رئیس جمهور با هدف برنامه ریزی کلان در زمینه ترویج و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در کشور تشکیل شده است، گفت: مقرر شده این شورا در استان ها نیز به ریاست استانداران تشکیل و پیگیر مصوبات، اجرا و نظارت بر برنامه های آن شود.

وی افزود: ستادها و کمیته های مرتبط با شهدا و ایثارگران می توانند در راستای هم افزایی بیشتر ذیل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان قرار گیرند.

حسینی تصریح کرد: ستاد اجرایی شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خوراک مناسب برای جلسات شورا را با کمک دستگاه های اجرایی و سایر کمیته های مرتبط تهیه و در اختیار شورا قرار دهد.

حسینی با اشاره به اینکه تمامی دستگاه ها باید  برموضوع ایثار و شهادت متمرکز شوند، افزود: در این حوزه نوآوری موجب ترویج بیشتر این فرهنگ می شود و با تمرکز دستگاه ها بر این موضوع می توان اطلس فعالیت های  حوزه فرهنگی ایثار و شهادت را تدوین نمود.

وی تصریح کرد: موضوع ایثار و شهادت و فرهنگ سازی آن باید گفتمان غالب دستگاه های اجرایی شود.

معاون استاندار خراسان رضوی معرفی شهدا و قرائت وصیتنامه آنان در شوراهای اداری استان و شهرستان ها را یکی از کار های مفید در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و افزود:  بهتر است در جلسات شورای اداری جلوه ویژه شهیدی که  وصیتنامه اش قرائت می شود نیز معرفی شود.

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی با اشاره برگزاری نخستین کنگره بین المللی بزرگداشت شهدای جهان اسلام در مشهد گفت: این کنگره در راستای برنامه های مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و با حضور 300 نفر از خانواده شهدای شاخص جهان اسلام از 30 کشور اسلامی  با حضور رئیس جمهور در مشهد برگزار شد.

وی افزود: این کنگره بین المللی یکی از بزرگترین برنامه های رویداد مشهد2017 بود که از سوی مسئولان آیسسکو نیز مورد تقدیر ویژه قرار گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: