• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-15014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سخنگوی سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار درون شهری مشهد خبر داد

ثبت‌نام تخصیص سوخت ناوگان بار شهری با سوخت دیزلی تا ابتدای تیرماه

سخنگوی سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد از ساماندهی ناوگان باری درون شهری خبر داد. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد، سیدمهدی کمالی، اظهار کرد: در راستای اجرای مصوبه هیات وزیران در خصوص تخصیص سوخت ناوگان دیزلی بر اساس پیماش، سامانه ثبت‌نام ساماندهی و تخصیص سوخت به ناوگان حمل بار درون شهری با هدف یکپارچه‌سازی و مدیریت نظام حمل و نقل بار درون شهری و به صورت متمرکز در کشور راه‌اندازی شده است.

وی افزود: بر این اساس مالکان ناوگان باری سنگین درون شهری در کشور برای دریافت سوخت تا اول تیرماه سال جاری مجاز به ثبت‌نام در این سامانه هستند.

کمالی یادآور شد: با اجرای این طرح قرار است طبق ضوابط قانونی تمام ناوگان گازوئیل‌سوز باری درون شهری در سطح کشور ساماندهی شوند تا سهیمه سوخت بر اساس پیمایش به آن‌ها اختصاص یابد.

سخنگوی سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد اظهار کرد: در مرحله نخست، شناسایی ناوگان در دستور کار قرار گرفته است و مالکان ناوگان باری گازوئیل‌سوز که در درون شهرها بار جا‌به‌جا می‌کنند، با مراجعه به سایت utcms.ir  باید اطلاعات خود را ثبت کنند.

کمالی خاطرنشان کرد: صاحبان خودروهای باری باید هرچه زودتر برای ساماندهی اختصاص سوخت گازوئیلی خودروهای خود به سایت یاد شده مراجعه و ثبت‌نام کنند زیرا براساس مصوبه هیات وزیران در صورت عدم ثبت‌نام ناوگان،‌ به صورت مرحله‌ای سهمیه ناوگانی که ثبت‌نام نکرده‌اند، کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به این مسئله که در صورت داشتن پروانه فعالیت از یکی از شهرداری‌های کشور نیازی به ثبت‌نام در این سامانه نیست، عنوان کرد: طبق ماده 15 دستورالعمل مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه، دارندگان ناوگان تنها باید از یکی از شهرداری‌های کشور برای ناوگان خود پروانه فعالیت دریافت کنند و این پروانه در مجموع کشور دارای اعتبار بوده و نیازی به دریافت پروانه مجدد از سایر شهرداری‌ها نیست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: