• پنجشنبه ۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-2390-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

اعتیاد یکی از علل اصلی طلاق در خلیل‌آباد

فرماندار خلیل‌آباد اعتیاد را یکی از علل اصلی طلاق در این شهرستان دانست.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان، مجتبی شاکری امروز در همایش شیوه‌های نوین تربیتی خانواده و نقش آن در پیشگیری از اعتیاد که در محل سالن اجتماعات فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، بابیان اینکه متأسفانه خانواده‌ها به مسائل مالی و اقتصادی توجه می‌کنند تا مسائل اجتماعی، تحکیم بنیان خانواده را از دغدغه‌های همه مسئولان نظام دانست و گفت: توجه به آسیب‌های اجتماعی از وظایف اصلی همه مسئولان است.

وی با اشاره به اینکه امروزه پرداختن به آسیب‌های اجتماعی بسیار ضروری و جدی است، افزود: اعتیاد به مواد مخدر یکی از آسیب‌هایی جدی هست که همه خانواده‌ها و جامعه را تهدید می‌کند.

شاکری با اعلام اینکه کارگروه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان به‌طور جدی فعال است، عنوان کرد: ماهیانه جلسات این کارگروه تشکیل و مصوبات به‌طور جدی پیگیری می‌شود.

وی با تقدیر از اقدامات فیزیکی، بازدارنده و فرهنگی همه مسئولان که با تلاش‌های شبانه‌روزی تلاش کرده‌اند موفقیت‌های خوبی به دست آورده‌اند، بیان کرد: در راستای مبارزه با مواد مخدر تاکنون 3700 شهید و 11 هزار جانباز را در کشور تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران و سلامت جامعه کرده‌ایم.

فرماندار خلیل‌آباد با بیان اینکه اگر شهدای مرزبان و اقدامات فرهنگی و غیرفرهنگی در کشور نمی‌بود خسارت‌های بسیاری را باید خانواده‌ها متحمل می‌شدند، اظهار کرد: در سال گذشته باهمت مأموران نیروی انتظامی شهرستان خلیل‌آباد بیش از 700 کیلو مواد مخدر در این شهرستان کشف گردید.

وی افزود: اگر این میزان مواد به درون جامعه تزریق می‌شد بسیاری از جوانان ما را گرفتار اعتیاد می‌کرد.

شاکری در ادامه یکی از علل اصلی طلاق در شهرستان را اعتیاد به مواد مخدر دانست و افزود: ریشه بسیاری از بزه‌کاری‌ها از جمله سرقت‌ها، کودک‌آزاری، دعواها و نزاع‌های دسته‌جمعی و خانوادگی و بسیاری دیگر در مواد مخدر و اعتیاد است.

فرماندار خلیل‌آباد با اشاره به اینکه همان‌طور که خانواده‌ها نگران اشتغال، مسکن و ازدواج فرزندان خود هستند در سلامت و مصونیت بخشی از مسائل اجتماعی باید تلاش کنند، گفت: در این راستا تاکنون کارگاه‌های آموزشی بسیاری در شهرستان انجام شده است.

شاکری با اعلام اینکه 23 دستگاه در سطح شهرستان در این خصوص مسئولیت دارند و وظایف خود را به‌خوبی انجام می‌دهند، از خانواده‌ها خواست از جوانان خود مراقبت جدی‌تری را داشته باشند.

وی با بیان اینکه خانواده‌ها باید سطح اطلاعات خود را در خصوص معضلات مواد مخدر بالا ببرند، اظهار کرد: اکنون سه مرکز مشاوره در سطح شهرستان فعال هستند.

رئیس شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خلیل‌آباد با اشاره به اینکه امروز مبارزه مستقیم همه ما در عرصه اجتماعی مقابله با آسیب‌های اجتماعی است، افزود: امروز دشمن جوانان ما را که نسل آینده‌ساز کشور و نیروهای محرکه جامعه، مولد و مفید هستند مورد هدف قرار داده است.

وی با اعلام اینکه خانواده‌هایی که از طریق مواد مخدر آسیب‌دیده‌اند با مشکلات بسیاری در سطح جامعه مواجه هستند، بر تقویت باورهای دینی، تشویق و ترغیب جوانان به نماز را بسیار بازدارنده دانست و گفت: جوانان باید ارتباط خود را با قرآن نزدیک‌تر کنند.

شاکری با بیان اینکه همان‌گونه که خیرین در ساخت تکیه و حسینیه فعالیت دارند در آسیب‌های اجتماعی هم نیازمند مشارکت خیرین و اهالی دانشگاهی و فرهنگ هستیم، بیان کرد: اگر می‌خواهیم این تکایا خالی نباشند باید می‌طلبد جوانان را از این آسیب‌های جدی اجتماعی دور نگه داریم و محافظت کنیم.

وی با اشاره به اینکه هر چند برای تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی به خانواده در سطح شهرستان همه بسیج شده اند اما نیازمند مشارکت جدی تر خانواده ها هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: