• جمعه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-2890-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

نيشابور قطب قطعه‌سازي استان خواهد شد

در بازديد روز گذشته خبرنگاران از واحدهاي صنعتي شهرستان نيشابور كه تا بعد از ظهر به طول انجاميد؛ جلساتي با كارآفرينان و صنعتگران نيز تشكيل شد كه در آن هم نويد توسعه بود و هم مطرح كردن مشكلات و چالش‌هايي كه توليد كنندگان با آن دست و پنجه نرم مي‌كنند.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، روز گذشته به مناسبت بزرگداشت روز ملي صنعت و معدن نمايندگان خبرگزاري‌ها و نشريات استان از واحدهاي صنعتي نيشابور ديدن كردند، ابتدا تور بازديد در كارخانجات پارت پلاستيك حاضر شد و خبرنگاران فعال در حوزه اقتصادي از قسمت‌هاي مختلف اين كارخانه بازديد كردند، سپس در جلسه‌اي با حضور امير نيك‌جو مدير عامل كارخانجات پارت پلاستيك و كارآفرين نمونه برگزار شد؛ وي در جمع خبرنگاران عنوان كرد: تا پايان امسال با توجه به نام‌گذاري آن به عنوان توليد و اشتغال، چهار واحد توليدي ديگر به واحدهاي صنعتي نيشابور اضافه خواهيم و نيشابور را به عنوان يكي از قطب‌هاي قطعه‌سازي استان  ثبت خواهيم كرد.

وي ادامه داد: هم اكنون 4 واحد قطعه‌سازي داريم كه تا پايان سال جاري به 8 واحد افزايش خواهد يافت و اين توسعه حدود 200 نفر اشتغال‌زايي مستقيم را به دنبال خواهد داشت.

نيك‌جو گفت: در حال رايزني و مذاكرات هستيم كه بتوانيم يك خودروسازي كوچك در نيشابور ايجاد كنيم كه اگر اين موضوع مورد حمايت قرار گيرد بررسي‌هاي ما انجام شده و اين اتفاق خواهد افتاد.

در ادامه اين بازديد خبرنگاران از شركت ماشين‌سازي شرق صنعت بازديد داشتند و پس از اين بازديد با اكبر انصاري‌پور رئيس هيات مديره اين شركت كه يكي ديگر از كارآفرينان استان است، نشستي برگزار گرديد، وي از مشكلات توليد كنندگان گفت: متاسفانه من به عنوان توليد كننده به جاي آن كه بتوانم به كار توليدم رسيدگي كنم وقت زيادي را در پيچ و خم اداري سپري مي‌كنم در حالي كه مي‌توانم آن وقت را روي توليد متمركز كنم و اين اصلا خوب نيست.

انصاري‌پور افزود: اين كارخانه اول يك كارگاه كوچك بود كه فقط خودم در آن كار مي‌كردم ولي هم اكنون حدود 180 نفر فقط در همين بخش واحد ماشين‌سازي ما مشغول به كار هستند و ماشين آلاتي كه توليد مي‌شود در ايران حرف اول را مي‌زند و به كشورهاي اطراف نيز صادرات داريم؛ در اين جا همه محصولاتي كه ساخته مي‌شود، دانش بنيان است.

آخرين بازديد تور صنعتي خبرنگاران شركت ايران الكتريك بود، كه پس از بازديد از قسمت‌هاي مختلف آن سيد رضا حسيني مقدم مدير عامل شركت ايران الكتريك كه يكي از واحدهاي صادر كننده نمونه استان بوده است؛ در جلسه خود با خبرنگاران اظهار كرد: صنعتگر و توليد كننده اگر كوچك‌ترين اشتباهي كند باخته است آن هم نه براي خانواده خودش بلكه براي خانواده‌هاي زيادي كه در واحد صنعتي او كار مي‌كنند.

وي ادامه داد: هر صنعتي سختي‌هاي خودش را دارد و اگر چرخش بخوابد ديگر نمي‌توان به اين راحتي آن را دوباره راه‌اندازي كرد.

حسيني‌مقدم گفت: در اين واحد 450 نفر اشتغال مستقيم دارند و به افغانستان، تاجيكستان، تركمنستان، باكو و نيز براي عراق هم با توجه به استاندارد متفاوتش، صادرات داريم و ميزان صادرات سالانه حدود 6 ميليارد تومان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: