• شنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-4614-5
  • خبرنگار : 15164
  • منبع خبر : ----

در بهزیستی خراسان رضوی انجام می‌شود؛

ارائه 20 میلیون تومان وام برای اشتغال هر معتاد بهبود یافته

کارشناس اشتغال بهزیستی خراسان رضوی گفت: به کارفرمایان حقیقی و حقوقی که معتادان بهبودیافته را به کار بگیرند به ازای هر مددجو 20 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه تعلق می‌گیرد. 

حسن فرخی در گفت‌و‌گو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: این اعتبارات سقف دارد به طوری که حداکثر تعداد به کارگیری معتادان بهبودیافته در یک کارگاه، پنج نفر است و بیش از این تعداد، تسهیلاتی به کارفرما تعلق نمی‌گیرد.

وی افزود: اما منعی برای افزایش اشتغال این افراد به صورت عادی وجود ندارد و می‌توانند از تسهیلات سایر سازمان‌ها و دستگاه‌ها بهره‌مند شوند. 

این کارشناس بهزیستی خاطرنشان کرد: این وام در سال گذشته 15 میلیون تومان بوده که در سال جاری، با تصویب شورای عالی پول و اعتبار، به 20 میلیون تومان افزایش یافته است. 

وی با بیان اینکه حسب قانون، حداقل پنج درصد از اعتبارات اشتغالی بهزیستی به معتادان بهبودیافته اختصاص می‌یابد، تصریح کرد: شهرستان‌هایی که کارفرمایانی برای جذب معتادان بهبودیافته دارند سقفی برای تخصیص اعتبار ندارند و به هر میزان که بتوانند معتادان بهبودیافته را به بانک‌ها معرفی کنند وام به آن ها پرداخت می‌شود. 

فرخی یادآور شد: بر اساس ابلاغیه‌ سازمان بهزیستی، بهبودیافتگانی که امکان استفاده از این تسهیلات را به صورت خوداشتغالی یا کارفرمایی دارند که اولا از مراکز تحت نظارت بهزیستی گواهی پاکی داشته باشند و ثانیا یک سال از پاکی آن ها گذشته باشد. 

وی همچنین از حمایت‌های دیگر بهزیستی از کارفرمایانی که معتادان بهبودیافته را بکارگیری کنند خبر داد و عنوان کرد: پرداخت حق بیمه‌ سهم کارفرما و جبران کارآیی از جمله‌ این حمایت‌ها هستند که بهزیستی شهرستان‌ها حسب اعتباراتی که دارند و با اولویت‌بندی مددجویان، می‌توانند از این حمایت‌ها نیز برای کارفرمایان استفاده کنند. 

این کارشناس بهزیستی استان تصریح کرد: در تسهیلات اشتغالی مددجویان بهزیستی، معلولان و زنان سرپرست خانوار در اولویت هستند و اگر اعتبارات کافی ابلاغ شود معتادان بهبودیافته نیز در شمول این وام‌ها قرار می‌گیرند. 

وی اضافه کرد: البته کف پنج درصد اعتبارات اشتغالی برای معتادان بهبودیافته، قطعی است و اولویت‌بندی مددجویان به منظور استفاده از افزایش این میزان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: