• شنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 964-3785-5
  • خبرنگار : 15233
  • منبع خبر : ----

مسئول انجمن اسلامی معلمان خراسان:

برخی به رای مردم اهمیت نمی‌دهند

 مسئول انجمن اسلامی معلمان خراسان گفت: عده‌ای به جمهوریت و رای مردم اهمیت نمی‌دهند و آن رایی برایشان ارزشمند است که در راستای تفکر آن‌ها باشد.

محمد علی گندمی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به اینکه افرادی که در انتخابات اخیر به هر دلیلی نتوانستند موفق باشند و احساس می‌کنند توفیق آن چنانی کسب نکردند، اظهار کرد: این افراد دست به اقداماتی می‌زنند که ظهور و بروزش دست یک عده‌ی دیگر است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب بیان کرد: نظام ما ضعیف نیست که از پس عده‌ای بر نیاید، به خصوص که کار این افراد اشکالات اساسی دارد و این رفتارهایی که صورت می‌گیرد قانونا جرم است، زیرا اهانت به رئیس جمهور عمل مجرمانه است و هم خلاف اخلاق است، کسی که دو سوم مردم به او رای دادند نباید یک عده به خود اجازه دهند که به او اهانت کنند و این خلاف اخلاق است.

وی تصریح کرد: این عمل چهره‌ی نظام را در داخل و خارج مخدوش می‌کند و بازتاب جهانی دارد، در داخل ایجاد نگرانی و به بخش اقتصاد، مدیریت نظام و منافع ملی لطمه وارد می‌کند.

مسئول انجمن اسلامی معلمان خراسان خاطرنشان کرد: عده‌ای می‌گویند ما از نظام دفاع می‌کنیم ولی باید سوال کرد تعریف نظام برای شما چیست، ما یک نظامی داریم که امام(ره) فرمودند جمهوری اسلامی ، اسلامی ناب که برای دفاع از محرومین باشد و طرفدار منافع ملی و قانون باشد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اظهار کرد: نباید اینگونه باشد که اگر کسی در انتخابات پیروز شد بقیه جلوی او گارد بگیرند و یا آن کسی که پیروز نشد کاملا از صحنه خارج شود، رقابت باید سازنده‌ باشد که استعدادها بارور ‌شود و نظام هم سود ‌برد.

گندمی با بیان اینکه ما در تعریف‌ها دچار مشکل هستیم ،گفت: عده‌ای اساسا به جمهوریت و رای مردم اهمیت نمی‌دهند و آن رایی برایشان ارزشمند است و از آن تمجید می‌کنند که در راستای تفکر آن‌ها باشد و این همان نقطه‌ای است که به شدت به ما آسیب می‌زند و جای نگرانی است.

مسئول انجمن اسلامی معلمان خراسان با اشاره به اینکه ما انتظار داشتیم رقبایی که در انتخابات ریاست جمهوری پیروز نشدند ، به رئیس جمهورتبریک می‌گفتند، خاطر نشان کرد: بزرگان و کسانی که کاندیدا هستند باید تبریک بگویند زیرا این به ثبات جامعه کمک می‌کند، ما نباید انتخابات را دست مایه خودمان قرار دهیم که اگر تیم ما نباشد همه چیز زیر سوال برود، قطعا عدم مسئولیت پذیری کسانی که کاندیدا بودند می‌تواند در بروز چنین مسائلی دخالت داشته باشد و منافع ملی زیر سوال ببرد.
 
گندمی گفت: قانون می‌گوید کسی حق ندارد به شخص دوم مملکت اهانت کند، البته انتقاد و تحلیل سرجای خودش، ولی اهانت و جسارت قابل قبول نیست و حتما باید همه‌ به این موضوع رسیدگی کنند که تا تکرار نشود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: