• شنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-3887-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

روزبه معین:

دلیل استقبال از«قهوه‌ی سرد آقای نویسنده» تبلیغات نبود

نویسنده کتاب «قهوه‌ی سرد آقای نویسنده» گفت: دلیل استقبال خوبی که از اثر من صورت گرفت، قطعا تبلیغات نبود.

روزبه معین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص آغاز نویسندگی خود اظهارکرد: ما دو نوع استعداد داریم در درجه اول استعداد ادبی و در درجه دوم استعداد داستان‌گویی است. استعداد داستان‌گویی، در من از همان بچگی شکل گرفت. یعنی به‌طوری در درون ذهن خود به داستان‌پردازی می‌پردازیم و این بخشی از نویسندگی محسوب می‌شود اما روی برگه آورده نمی‌شود.

وی ادامه داد: بنده از بچگی این استعداد را در درون خود مشاهده کردم و به صورت حرفه ای این هنر را  7 سال است که آغاز کردم.

این نویسنده در خصوص ایده اثر جدید خود عنوان کرد: نزدیک به سه سال پیش بود که در یک کافه‌ای ایده این داستان در ذهن بنده جرقه زد داستان پر از خلاقیت است و من سعی کردم این خلاقیت را تربیت کنم و با فکر جلو ببرم.

معین در خصوص موضوع کتاب تصریح کرد: موضوع این کتاب داستان زندگی یک نویسنده است و نمی‌توان داستان این کتاب را در چند سطر توضیح داد، چرا که سعی کردم داستان، سرشار از خرده داستان باشد و نیاز این کتاب است چون داستان یک نویسنده و ذهن نویسنده نیز پر از داستان است.

وی در خصوص استقبال صورت گرفته در مراسم اولین رونمایی از کتاب خود عنوان کرد: از کتاب بنده دو رونمایی انجام گرفت و همچنین سه جشن امضا نیز برگزار کردیم. در جشن امضاء نخست اتفاق شگفت‌انگیز در کشور اتفاق افتاد و هیچکس باور نمی‌‎کرد برای یک رونمایی از یک کتاب 3000 نفر جمعیت حضور داشتند و 1000 کتاب تهیه شده بود و چاپ اول کتاب تمام شد و 2000 نفر دست خالی بازگشتند.

این نویسنده افزود: بعد از آن ما یک رونمایی دیگر برگزار کردیم و نزدیک 8 ساعت مردم در صف ایستادند. کتاب به چاپ 25 رسیده و در هر چاپ 1100 تیراژ از این کتاب به حوزه نشر ورود پیدا کرد.

معین با اشاره به اینکه بیشتر مردم ما نمی‌دادند که به چه نوع نگارشی علاقه و حتی نمی‌دادند به سبکی گرایش دارند افزود: بخشی از موفقیت کتاب من این بود که نگارشم مشخص بود  و قسمتی از آن را در فضا مجازی پخش کرده بودم  و فضای داستان مشخص بود.

وی عنوان کرد: استقبال بیش از اندازه خوبی صورت گرفت و قطعا ناشی از تبلیغات نیست و من بارها از دیگران و همکاران خود شنیدم که وقتی اسم کتاب «قهوه‌ی سرد آقای نویسنده» می‌آید می‌گویند این کتاب با تبلیغات فروخته شده است.

این نویسنده اظهار کرد: اگر به تبلیغات دیگر نویسنده ها توجه داشته باشند چندین برابر ما تبلیغات داشتند و در فضاهای مجازی چندین برابر بنده فالور دارند و بیشتر از من پست می‌گذارند و کتاب خود را تبلیغ می‌کنند.

معین در ادامه خاطرنشان کرد: به عقیده من دلیل اصلی سبک متفاوت داستان‌نویسی در این کتاب و فاصله کمی که از ادبیات و داستان نویسی مدرن صورت گرفته است، باعث این استقبال بی نظیر شد و مردم علاقه دارند که داستان متفاوت بخوانند.

وی در خصوص برگزاری مراسم جشن امضاء در دیگر شهرها بیان کرد: علاقه دارم که این جشن امضاء را در شهرهای دیگر برگزار کنم و شهرهایی چون اصفهان، شیراز، اهواز و... مدنظر خود قرار دادم. اما متاسفانه در برخی از نقطه های شهر این کتاب به دست مخاطبان نرسیده است.

این نویسنده در خصوص اثر بعدی خود تصریح کرد: اثر بعدی بنده به نام «کتابفروشی خیابان بیست و یکم شرقی» که به صورت نمایشنامه نوشته شده است و هنوز به نتیجه قطعی برای چاپ این کتاب نرسیدم.

معین ادامه داد: چند وقت پیش بنده با یک کارگردان فرانسوی صحبت کردم و ایشان خیلی استقبال کردند این نمایشنامه را اجرا کنند و شاید این کتاب را به چاپ نرسانم و تنها آن را اجرا کنم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: