• دوشنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-2784-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تعاون، کار رو رفاه اجتماعی استان خبر داد

ثبت نام بیش از 12 هزار متقاضی در سامانه کارورزی استان

مدیرکل تعاون، کار رو رفاه اجتماعی خراسان رضوی از ثبت نام بیش از 12 هزار متقاضی در سامانه کارورزی استان خبر داد.

محمود احمدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خراسان با اشاره به تعداد ثبت‌نام‌ها در سامانه کارورزی استان اظهار کرد: تا امروز 12 هزار و 893 نفر در این سامانه در استان ثبت نام کرده‌اند. از این تعداد مجموع کل دانشگاهیان ثبت نامی 9263 نفر است که تعداد دارندگان مدرک کاردانی 980 نفر، دارندگان مدرک کارشناسی 7100 نفر، دارندگان مدرک کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌ای 2088 و تعداد دارندگان دکتری تخصصی 75 نفر بوده است.

وی ادامه داد: همچنین 11 متقاضی حوزوی، 910 متقاضی پیش‌دانشگاهی و دیپلم، 19 متقاضی مقطع متوسطه، 232 متقاضی مقطع راهنمایی و 1478 متقاضی مقطع ابتدایی نیز در این سامانه ثبت نام کرده‌اند.

احمدی بیان کرد: در حال حاضر 153 کارآفرین و واحد درخواست پذیرش نیرو داشته‌اند. طبق فرایندی مشخص این متقاضیان به واحدهای پذیرنده معرفی می‌شوند. 

مدیرکل تعاون، کار رو رفاه اجتماعی خراسان رضوی تصریح کرد: باید توجه داشت سهمیه استان خراسان رضوی برای ثبت نام در این سامانه حدود 5000 نفر است.

وی اضافه کرد: البته ممکن است تعدادی از این متقاضیان واجد شرایط نباشند و یا وارد عقد قرارداد با واحد‌های پذیرنده نشوند. کسانی که پذیرش می‌شوند به عنوان کارورز ابتدا آموزش می‌بینند و دولت نیز حداقل یک‌سوم حداقل دستمزد به مبلغ 310 هزار تومان را به عنوان هزینه آموزش این افراد می‌پردازد. همچنین این متقاضیان بیمه مسئولیت و حادثه می‌شوند و بین 4 تا 6 ماه آموزش می‌بینند.

مدیرکل تعاون، کار رو رفاه اجتماعی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: همچنین در صورت پذیرش این افراد در واحد بپذیرنده، دولت تا دو سال حق بیمه آن‌ها را می‌پردازد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: