• سه شنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-5690-5
  • خبرنگار : 15130
  • منبع خبر : ----

فرماندار گناباد:

مسکن مهر باعث حاشیه نشینی شیک شده است

فرماندار گناباد گفت: در کل کشور مسکن مهر باعث یک حاشیه نشینی شیک شده است و در بعضی از جاها مشکلات و آسیب های اجتماعی را نیز افزایش داده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر محمدعلی نبی پور در مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان گناباد در محل فرمانداری گناباد ، با بیان این مطلب گفت: دولت یازدهم در عین حالی که کارشناسان انتقادات زیادی در بحث شروع و اجرای مسکن مهر داشته اند ولی بنا بر تعهد، تأکید بر تکمیل آن داشته و دارد.

وی ادامه داد: در سطح استان خراسان رضوی تا قبل از دولت یازدهم حدود 30 هزار واحد مسکن مهر تکمیل شد ولی در این دولت تاکنون حدود 53 هزار واحد تکمیل شده است.

وی با تأکید بر لزوم حل مشکلات مسکن مهر و رفع محدودیت ها در گناباد، خاطرنشان کرد: یک پنجم مردم مراجعه کننده به فرمانداری افرادی هستند که در حوزه مسکن مهر سکونت دارند که بایستی پیگیری جدی تری نسبت به تعیین تکلیف وحل این مشکلات انجام شود.

فرماندار گناباد تصریح کرد: سایت قنبرآباد و مجموعه مسکن مهر سپهر شرق، مشکلات زیادی برای متقاضیان بوجود آورده و باعث نارضایتی آنان شده است که بایستی در مدیریت جدید نسبت به حل آنان اقدام شود.

نبی پور افزود: حدود 24 خانوار در شهر کاخک نیز حدود 24 خانوار مدت 20 سال است که سکونت دارد و با عنایت به اینکه محل سکونت آنها در محدوده شهر نیست و متأسفانه هیچ گونه خدماتی نیز ارائه نمی شود که تقاضای ما این است که واحدها تعیین تکلیف شود زیرا مشکلات جدی برای ساکنان ای محل بوجود آمده است.

وی بیان کرد: بعد از ثبت جهانی قنات قصبه محدودیت هایی برای ساخت و ساز در شهر گناباد بوجود آمده که در بعضی از قسمت ها ساخت و سازهای غیر مجازی هم صورت گرفته که هم برای صاحبان و هم برای شهرداری مشکلاتی بوجود آورده که در درجه اول می بایست نظارت دقیق تری از طرف شهرداری ، جهادکشاورزی و سایر سازمان ها در خارج از محدوده صورت پذیرد.

فرماندار گناباد همچنین گفت: در شهرستان گناباد حدود یک هزار کیلومتر راه روستایی وشهری وجود داشته که کارهای خوبی در حوزه راه و شهرسازی انجام شده است ولی نیازهای اساسی دیگری نیز احساس می ‌شود.

وی با بیان اینکه پروژه کنارگذر گناباد، یکی از مهم‌ترین نیازهای مردم گناباد است، تصریح کرد: چند سال است که نسبت به ساخت آن اقدام شده ولی روند اجرای آن بسیار کند است.

نبی پور با بیان اینکه دوبانده شدن جاده گناباد به‌ بجستان از مطالبات مهم مردم گناباد به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: گرچه از نظر تقسیمات کشوری، بجستان و گناباد از هم منفک شده ‌اند اما مردم این دو شهرستان سال ‌هاست با یکدیگر ارتباط فرهنگی و اجتماعی دارند و این ارتباط هنوز ادامه دارد و لذا دوبانده شدن  مسیر راه گناباد به بجستان ضروری به نظر می‌ رسد.

در این مراسم محمد حسین ضیایی کلات تکریم و جواد رمضانی به‌ عنوان رئیس جدید اداره راه و شهرسازی گناباد معرفی شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: