• چهارشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 964-3291-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

امروز صورت گرفت:

آغاز عملیات اجرایی نجات طوس با حضور مقام قضایی و نیروی انتظامی

عملیات اجرایی کمیته نجات طوس صبح امروز با حضور مقام قضایی، نیروی انتظامی و نمایندگان شهرداری مشهد، سازمان صنعت، معدن و تجارت، سپاه، سازمان محیط زیست استان، آستان قدس رضوی و سایر دستگاه‌های عضو کمیته نجات منطقه تاریخی طوس آغاز شد.

سعید اکبریان، شهردار منطقه 12 مشهد در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با اعلام این خبر، اظهار کرد: از امروز 14 تیرماه عملیات اجرایی کمیته نجات طوس با نصب تابلوهای پلمب معادن غیرمجاز و توقف تردد کامیون‌های حمل بار در حریم منطقه تاریخی طوس آغاز شد و این عملیات هم‌اکنون نیز ادامه دارد.

وی با بیان این که کلید حل مشکلات این منطقه هماهنگی تمام مسئولان استان است، تاکید کرد: باید تلاش کنیم که دوباره این فعالیت‌های غیرمجاز از سر گرفته نشود، البته نظارت نیروی انتظامی و پلیس راهور با جدیت دنبال می‌شود، مسیرهای دسترسی کامیون‌ها، تحت نظارت دوربین‌ها قرار گرفته و مسیرهای فرعی نیز شناسایی شده است.

شهردار منطقه 12 مشهد با تاکید بر این که هرگونه فعالیتی در حریم طوس به طور کلی غیرقانونی است، افزود: مرجع تشخیص این امر سازمان صنعت، معدن و تجارت است که چنین موضوعی را اعلام کرده است، در واقع اکنون احیای طوس دغدغه‌ همه مسئولان است و هر حوزه با نگاه بخشی و فرابخشی به دنبال حل این مساله است هرچند در گذشته نیز به این نتیجه رسیده بودند اما به تنهایی نمی‌توانستند کاری را پیش ببرند.

وی با اشاره به اینکه کمیته نجات طوس به ریاست شهرداری منطقه 12 و عضویت سایر دستگاه‌های مسوول تشکیل شد، خاطرنشان کرد: وظیفه این کمیته ایجاد هماهنگی و پیگیری مصوبات مربوط به احیای طوس و تصرفات اراضی در محدوده طوس، حمایت از سرمایه‌گذاران و مشارکت اجتماعی و اقتصادی ساکنان این منطقه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: