• پنجشنبه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-4584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

برای نخستین بار در استان صورت گرفت

عبور نرخ اشتغال استان از مرز 2 میلیون و ۵۵ هزار نفر

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه برای نخستین بار نرخ اشتغال استان از مرز 2 میلیون و 55 هزار نفر گذشت، افزود: سال گذشته 290 هزار نفر جویای کار در خراسان رضوی وجود داشت که امسال این تعداد به بیش از 300 هزار نفر رسید.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در حاشیه بازدید از دو واحد صنعتی در مشهد در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهار کرد: اگرچه نرخ اشتغال استان در فصل بهار امسال نسبت به زمستان سال گذشته افزایش یافته است ولی نرخ بیکاری بهار امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 0.5 درصد کاهش دارد.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار نرخ اشتغال استان از مرز 2 میلیون و 55 هزار نفر گذشت، افزود: سال گذشته 290 هزار نفر جویای کار در خراسان رضوی وجود داشت که امسال این تعداد به بیش از 300 هزار نفر رسید.

استاندار خراسان رضوی گفت: سال گذشته در مجموع حدود 100 هزار شغل جدید ایجاد شد و 16 درصد اشتغال کشور در استان به وجود آمد که رکوردی به جا ماندنی محسوب می‌شود.

رشیدیان تاکید کرد: امید است در سال جاری با همراهی و همدلی بین همه نهادها و ارگان‌ها به هدف ایجاد 160 هزار اشتغال برسیم.

وی استفاده از نیروهای تخصصی، بهره‌گیری از ماشین‌آلات و تجهیزات به‌ روز، بکارگیری دانش فنی و مواد اولیه با کیفیت را به منظور کاهش قیمت تمام شده کالا ضروری دانست.

استاندار خراسان رضوی تقویت حوزه بازاریابی و مدیریت بازار را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: حضور موثر در بازارهای جهانی نیازمند تولید محصول با کیفیت، قیمت مناسب و شناخت سلائق مصرف کنندگان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: