• پنجشنبه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 964-3591-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

افزایش 70 درصدی توریسم سلامت در بیمارستان رضوی

مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی از افزایش بیش از 70 درصدی جذب توریسم سلامت در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی آستان قدس رضوی، دکتر قاسم سلطانی در دیدار با خبرنگاران و مسئولان رسانه‌های عرب زبان به تاریخچه احداث بیمارستان رضوی اشاره و اظهار کرد: بیمارستان فوق تخصصی رضوی در سال 1384 به همت آستان قدس رضوی درشهر مشهد مقدس با ظرفیت 2 هزار تختخواب شروع به کار کرد. پس از پنج سال فاز دوم این مجموعه تخصصی درمانی نیز با ظرفیت 120 تختخواب به بهره برداری رسید و اکنون این بیمارستان با 320 تختخواب درحال فعالیت است و بیش از 50 تخت مراقبت‌های ویژه در این مرکز وجود دارد.

سلطانی ضمن معرفی بخش‌های مختلف بیمارستان چون جراحی قلب و جراحی‌های عمومی، مراقبت‌های ویژه نوزادان، مرکز سرطان، پزشکی هسته‌ای، بخش زنان، کلینیک‌ها و پاراکلینیک‌ها و... افزود: این بیمارستان از تمامی تخصص‌های دنیای پزشکی برخوردار است و تلاش داریم بتوانیم هم نیاز بیماران ایرانی و هم نیاز بیمارانی که از کشورهای مسلمان همسایه به بیمارستان رضوی مراجعه می‌کنند را فراهم کرده و خدمات خود را به بهترین نحو به مراجعان ارائه دهیم.

مدیر گروه بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد درباره بخش علمی بیمارستان یادآور شد: با تغییرات مدیریتی که در آستان قدس رضوی به وجود آمد، سعی شده تا این بیمارستان علاوه بر ارتباط با مراکز دانشگاهی در سطح کشور با مراکز دانشگاهی کشورهای اروپایی نیز تعامل و ارتباط ایجاد کند و اکنون نیز در بخش جراحی قلب و کاردیولوژی با پزشکان کشور آلمان همکاری می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم با هرچه فراگیرکردن این ارتباطات و استفاده از داده‌های علمی روز به ارائه خدمات بهتر به بیماران بپردازیم.

مدیر عامل بیمارستان رضوی درباره تجهیزات این بیمارستان، عنوان کرد: تجهیزات بیمارستانی به تکنولوژی بسیار بالایی نیازمند است که تنها در انحصار چند کشور غربی است اما به یاری خداوند و طبق سیاست آستان قدس رضوی از بدو تاسیس بیمارستان توانستیم تجهیزات روز دنیا را تهیه کنیم. به طور مثال درحالی که در ایران تنها دو مرکز اصلی پزشکی هسته‌ای در تهران و مشهد در این زمینه فعالیت دارند ما توانستیم با ارتقای بخش پزشکی هسته‌ای و تولید رادیو ایزوتراپ‌ها از آنها در درمان سرطان استفاده کنیم. همچنین در تلاشیم تجهیزات بیمارستان را در بخش‌هایی چون رادیولوژی، قلب و سرطان با دستگاه‌هایی مانند سیتی آنژیو و دستگاه پیشرفته‌ «ام آر آی» با بهترین تکنولوژی روز دنیا هماهنگ و تجهیز کنیم.

مسئول اتاق عمل و گروه بیهوشی بیمارستان رضوی در پاسخ به خبرنگار شبکه عرب زبان المنار درخصوص انتخاب بیمارستان رضوی برای درمان بیماران کشورهای اسلامی و همسایه، گفت: انتخاب محل درمان برای بیماران جنبه‌های متفاوتی دارد. آنها علاقه دارند تا به کشورهایی که از نظر فرهنگی و دینی به آنها نزدیک هستند سفر کرده و از امکانات موجود در آن کشورها استفاده کنند. از نظر اقتصادی نیز بسیاری از مردم مایل هستند تا با پرداخت هزینه کمتری نسبت به کشورهای دیگر بتوانند معادل همان خدمات را دریافت کنند.

وی ادامه داد: بیمارستان رضوی تا کنون میزبان بیمارانی از کشورهای همسایه چون عراق، بحرین، قطر، تاجیکستان، ترکمنستان، عربستان و ... بوده. در شهر مقدس مشهد نیز علاوه بر وجود جاذبه‌های فراوان برای جذب توریست ما شاهد استقبال هرچه بیشتر از جاذبه‌های درمانی در بیمارستان‌های مختلف و بالاخص بیمارستان رضوی هستیم به طوری که نسبت به سال گذشته افزایش جذب 70 درصدی بیماران کشورهای همسایه را به خصوص در کشورهای مسلمان در بیمارستان رضوی داشته‌ایم.

سلطانی درباره بیمه و هزینه‌های درمان بیماران در بیمارستان رضوی، عنوان کرد: بیماران ایرانی با تمام بیمه‌های موجود در کشور و طبق ضوابط و استانداردهای بیمه می‌توانند از خدمات بیمارستان رضوی استفاده کنند. در مورد بیماران خارجی که بصورت آزاد به بیمارستان مراجعه می‌کنند نیز طبق تعرفه‌هایی که دولت برای ما تایین کرده، عمل می‌کنیم. اما اگر شرایطی فراهم شود تا بیماران خارجی بتوانند از بیمه‌های بین المللی در این زمینه استفاده کرده و تحت پوشش آنها قرار گیرند خیلی بهتر است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: