• شنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 964-6985-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر کشور عراق:

پیش‌نویس یادداشت تفاهم عراق و ایران برای ارتقا خدمات به زائران امضا شد

معاون وزیر کشور عراق با اشاره به اربعین سال گذشته و مشکلاتی که برای زائران در مرزها به وجود آمد، گفت: طی چهار روز گذشته در نشست‌هایی با مقامات جمهوری اسلامی تلاش شد راهکارهای مناسب برای کاهش این مسائل پیش بینی شود.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، سپهبد محمد بدر امروز در دیدار با استاندار خراسان رضوی که در دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: امروز ارتقا ارائه خدمات به زائران کربلای معلا بیش از پیش مورد توجه است، زیرا می‌تواند نمادی از انسجام و اتحاد مسلمانان باشد.

وی افزود: سفر به مشهد در همین چارچوب با هدف هماهنگی بیشتر میان مسئولان ایران و عراق در زمینه ارائه خدمات بهتر و مناسب‌تر به زائران حسینی انجام شده است.

معاون وزیر کشور عراق با اشاره به اینکه بر این اساس پیش‌نویس یادداشت تفاهم عراق و ایران برای تسهیل و ارتقا خدمات به زائران اربعین آماده و امضا شد، بیان کرد: اربعین سال گذشته مشکلات زیادی در نقاط مرزی به دلیل حجم زائران و ارائه خدمات به آنان وجود داشت، لذا طی چهار روز گذشته در نشست‌هایی با مقامات جمهوری اسلامی تلاش شد راهکارهای مناسب برای کاهش این مسائل پیش بینی و تدارک شود.

وی آیین اربعین حسینی را یک حرکت بزرگ بین المللی توصیف و بیان کرد: باید خدمات در خور و شایسته به زائران در سطح دو کشور و ملت ارائه شود و سال به سال سطح کیفی و کمی این خدمات ارتقا یابد.

بدر در ادامه با تقدیر از کمک‌های ایران به کشور متبوعش برای عبور از بحران گفت: کمکهای جمهوری اسلامی ایران در این چارچوب بسیار ارزشمند بوده و علقه‎هایی بیش از روابط عادی ما را به یکدیگر پیوند داده است.

وی افزود: دولت و ملت عراق طی سالهای اخیر با حضور تمامی قومیت‌ها، ملیت‌ها و اقلیت‌ها با بدترین گروه تروریستی دنیا در درون شهرها در حال جنگی گسترده بوده است اما به طور همزمان زندگی و ارائه خدمات به مردم به صورت عادی جریان دارد.

معاون وزیر کشور عراق ادامه داد: این امر حاکی از قدرت و اراده مردم عراق برای زندگی در صلح و آرامش و تداوم سیاستهای هوشمندانه به منظور حفظ اتحاد و انسجام ملی است.

وی گفت: امیدواریم به سرعت جنگ در موصل پایان یابد و برای پاکسازی بقایای تکفیری‌ها در تمامی شهرها اقدام کرده و تا مرز سوریه همه مناطق پاکسازی شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: