• یکشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-9187-5
  • خبرنگار : 15202
  • منبع خبر : ----

نویسنده کتاب:

«Rumi’s Stories» روایتِ روان حکایات مثنوی به همراه نگارگری است

نویسنده کتاب « Rumi’s Stories » در خصوص این کتاب گفت: در این کتاب روایات با زبانی روان همراه با نگارگری است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، ناهید عبقری در نشست رونمایی از کتاب «Rumi’s Stories » عصر شنبه در فرهنگسرای جهاددانشگاهی مشهد عنوان کرد: این کتاب ترجمه برخی از قصههای «از عارف قصهگو بشنو» است که حکایات مثنوی را با زبانی روان بیان کرده است به طوری که درک معانی و تعبیرات آن میسر باشد.

وی افزود: البته این کتاب قابلیت‌های خاصی دارد که در مجامع علمی نیز می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

این مولوی‌پژوه  با اشاره به اینکه اقبال خاص و عام به  آموزه‌های مولوی مرزهای جغرافیایی را درنوردیده، اظهار کرد: معرفی آثار او اکثرا از طریق نویسندگان غیرفارسی زبان صورت گرفته و خود ما کمتر به آن پرداخته‌ایم.

وی اضافه کرد: به همین علت تصمیم گرفتم آثاری را که در این سالها نگاشته‌ام در عرصه بین‌المللی ارائه دهم.

عبقری ضمن تقدیر از دستاندرکاران چاپ این کتاب خاطرنشان کرد: آژانس ادبی پل به مدیریت آقای جعفری اقدم، اقدام به ترجمه این کتاب کردند. نگارگری‌های این کتاب نیز محصول یک سال و نیم تلاش نگارگران گروه کنز است که ماحصل آن 38 نگارگری است.

وی افزود: مدیر گروه هنری این اثر، مهندس نسیم نیکپور بودند که مهندسی طراحی و گرافیک این کتاب را به سمت فرهنگ این مرز و بوم سوق دادند و جلد کتاب را نیز شخصا طراحی کردند.

نویسنده Rumi’s Stories درخصوص حضور بین‌المللی این کتاب گفت: سال گذشته این کتاب در اجتماع آژانس‌های ادبی و ناشران برتر، به عنوان بهترین کتاب برای شرکت در نمایشگاه بین‌المللی فرانکفورت انتخاب شد.

وی تصریح کرد: همچنین پس از این نمایشگاه در نمایشگاه‌های استانبول و چین نیز عرضه شد و مورد توجه ناشران خارجی قرار گرفت.

کتاب Rumi’s Storie مشتمل بر صد و دو قصه از حکایات مثنوی به انضمام معانی و معارف مربوطه است. گالری مربوط به این کتاب، اولین مجموعه تابلوهای مینیاتور مربوط به مثنوی در جهان است که شامل 38 تابلوی اختصاصی از گروه نگارگران کنز است.

این نمایشگاه صبح‌ها از 10 الی 12 و عصرها 18 الی 20 برای بازدیدکنندگان در جهاددانشگاهی دایر است و تا پنجشنبه 22 تیرماه ادامه دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: