• یکشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-9587-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

جانشین شهردار در ستاد مشهد 2017:

مشهد باید به مرکز تعاملات و تبادلات بین‌المللی تبدیل شود

جانشین شهردار در ستاد مشهد 2017گفت: مشهد باید به یک مرکز تعاملات و تبادلات بین‌المللی تبدیل شود. 

علی اصغر عنابستانی  در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه عکاسان خبری در خصوص ارزیابی خود از این نمایشگاه اظهارکرد: اصولا هنر همیشه مورد توجه و جذاب بوده است به ویژه اگر از قاب عکاسی به آن بپردازیم و معمولا عکاسی جزو هنرهای ویژه محسوب می‎شود و همچنین تاثیر خود را بر روی مخاطب می‌گذارد.

وی ادامه داد: در اینجا بحث استفاده از تجلی هنر برای معرفی مشهد و آن هم وقایع و رخدادهای آن مدنظر است و این مورد بسیار حائز اهمیت است.

جانشین شهردار در ستاد مشهد 2017 با اشاره به اینکه سال 2017 مشهد پایتخت  فرهنگی جهان اسلام نام دارد و وقایع مختلفی و همچنین اتفاقات بین‌المللی خوبی در این شهر رخ می‌دهد مطرح کرد: قاعدتا عکاسی و ارائه هنرمندانه این وقایع به دنیا می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی برای تثبیت این عنوان پایتخت فرهنگی در جهان اسلام محسوب شود.

عنابستانی ادامه داد: ستاد شهری و دوستان ما در شهرداری مبنای کار را بر این اساس قراردادند که در سال 2017 مشهد در یک شرایطی قرار بگیرد که در حوزه‌های مختلف به عنوان برند در دنیا اسلام دیده و شناخته شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از مبناها بر این اساس است که مشهد تبدیل به مرکز تعاملات و تبادلات بین‌المللی شود، عنوان کرد:  خصوصیات مشهد برای این موضوع قابل قبول بوده است و از ظرفیت‌های بسیار خوبی نیز برخوردار است که می‌تواند به مرکز تعاملات و تبادلات بین‌المللی تبدیل شود.

جانشین شهردار در ستاد شهری در خصوص فعالیت‌های انجام شده در مشهد 2017 بیان کرد: تلاش شده است که اجلاسیه‌های مختلفی را در مشهد در سطح بین‌المللی برگزار کنیم و از نیمه دوم سال گذشته که سال 2017 شروع شده است و قبل از آن ما برنامه برگزاری اجلاسیه «ایکاس» جاده ابریشم را با همکاری دانشگاه فردوسی داشتیم.

عنابستانی ادامه داد: بعد از آن، اجلاسیه «جوانان جهان اسلام» را نیز در دستور کار خود داشتیم و بعد از آن اجلاسیه «جامعه جهانی ایمن» در مشهد را داشتیم و بعد از آن اجلاسیه «شهرداران جهان اسلام» را در نظر گرفتیم و همچنین اجلاسیه بین‌المللی ارائه « آموزش الگوی قرآن کریم» به مدل مشهدی به جهان اسلام را داشتیم و بعد از آن مشارکت ویژه و فعالی را در برگزاری مجمع عمومی اتحادیه رادیو و تلوزیون جهان اسلام، در نظر گرفتیم. 

وی در ادامه افزود: همه این موارد بر این هدف است که رفت و آمدهای بین‌المللی در مشهد شکل بگیرد و مشهد به برند آمد و شد بین‌المللی در دنیای اسلام تبدیل شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: