• یکشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-14386-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

گسترش همکاری‌های دانشگاه فردوسی مشهد با دانشگاه مون‌پلیه فرانسه

در دیدار رییس دانشگاه مون‌پلیه فرانسه با رییس دانشگاه فردوسی مشهد، برگزاری دوره‌های کوتاه مدت آموزشی به جای دوره‌های بلند مدت و پیچیده، برگزاری دوره‌های دکتری مشترک، تبادل دانشجو و استاد، ایجاد رشته‌های میان رشته‌ای مشترک میان این دو دانشگاه مطرح شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از دانشگاه فردوسی مشهد، رئیس دانشگاه مون‌پلیه 3 فرانسه به همراه مدیرگروه جغرافیای این دانشگاه با رئیس دانشگاه فردوسی مشهد امروز دیدار کردند. در این دیدار معاونین و مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه و همچنین مسئولین جهاد دانشگاهی مشهد نیز حضور داشتند. 

دکتر پاتریک ژیلی، رئیس دانشگاه مون‌پلیه 3 فرانسه نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه فردوسی مشهد، بر زمینه‌های همکاری میان دو دانشگاه را خصوصا در حوزه های علوم انسانی، گردشگری، تاریخ، جغرافیا و هنر تاکید کرد.

 وی با اشاره به حضور دانشجویان ایرانی در دانشگاه مون‌پلیه عنوان کرد:  با توجه به امکان آموزش زبان فارسی برای دانشجویان فرانسوی در دانشگاه فردوسی مشهد، امکان آموزش زبان فرانسه را نیز برای دانشجویان ایرانی در دانشگاه مونپولیه امکان پذیر است.

دکتر محمد کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با بیان ظرفیت‌ها و امکانات دانشگاه فردوسی مشهد و همچنین ظرفیت های شهر مشهد، روابط علمی بین المللی دانشگاه را درخشان و امیدوار کننده دانست. 

وی اظهار امیدواری کرد میان دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه مون‌پلیه فرانسه زمینه های همکاری خوبی برقرار خواهد شد.

دکتر بهرامی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه نیز در این نشست ضمن اشاره به تفاهم نامه‌های دانشگاه فردوسی مشهد با سایر دانشگاه های اروپا، اظهار داشت: می توان همکاری های دوجانبه را با امضاء تفاهم نامه آغاز نمود و ما در اجرایی نمودن تفاهم نامه ها پیگیر هستیم.

دکتر هاشمی، معاون آموزشی دانشگاه نیز طی سخنانی بر توانایی دانشگاه فردوسی مشهد برای ارائه خدمات و منابع آموزشی در جهت آموزش زبان فارسی در تمامی سطوح اشاره نموده و بر ایجاد رشته ای میان رشته ای با همکاری دو دانشگاه تاکید کرد.

در پایان این نشست نشان دانشگاه فردوسی مشهد به رسم یاد بود به رئیس دانشگاه مون‎پلیه 3 فرانسه اهدا گردید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: