• دوشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۲
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 964-5491-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

ضعف‌های کمیته‌های ستاد خدمات سفر احصاء و رفع شد

مسئول دبیرخانه ستاد خدمات سفر خراسان رضوی گفت: کمیته‌های ستاد خدمات سفر استان در طی تابستان سال گذشته دارای ضعف‌هایی نیز بودند که این ضعف‌ها احصاء و امسال رفع شده است.

 به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سید جعفر زراعتی در نشست ستاد خدمات سفر استان، اظهار کرد: در کمیته حمل و نقل جاده‌ای عدم شکل‌گیری پایانه‌های خصوصی، تداخل بخش حمل و نقل شهری و برون شهری و ضرورت ادغام این بخش‌ها، عدم ارائه خدمات ترانزیتی از جمله این موارد است. 

وی اضافه کرد: یکی دیگر از مشکلات عنوان شده عدم توزیع سفر است، در واقع اگر بتوانیم ورود زائر به مشهد را در طول سال و نه فقط در ایام پیک داشته باشیم برنامه‌ریزی دقیق‌تر و بهتری را خواهیم داشت. از جمله موارد دیگر در این کمیته فعالیت گسترده قاچاق و عدم توجه به پدافند غیر عامل است.


مسئول دبیرخانه ستاد خدمات سفر خراسان رضوی به مشکلات کمیته امنیتی، انتظامی و ترافیکی اشاره کرد و افزود: یکی از مشکلات این کمیته عدم هماهنگی نیروی انتظامی با شهرداری‌ها برای مدیریت ترافیک است از دیگر ضعف‌ها است، همچنین باید به بلااستفاده ماندن برخی از دوربین‌های بین راهی و دوگانگی تصاویر دوربین‌های سازمان ترافیک و پلیس اشاره کرد.
 

وی گفت: در کمیته تنظیم بازار باید به ارایه نرخ‌های متفاوت برای برخی از کالاها و خدمات در مشهد اشاره کرد که به ما گزارش شده است.


زراعتی درباره مشکلات حوزه اسکان تصریح کرد: اطلاع‌رسانی نامناسب و سپس هدایت مسافران به سمت واحدهای اقامتی غیر رسمی و اسکان غیرفرهنگیان در اماکن اسکان فرهنگیان از جمله مشکلات حوزه اسکان به شمار می‌رود.


در ادامه ناصر فخر موحد، مسئول کمیته ارزیابی و نظارت ستاد خدمات سفر استان اظهار کرد: ارتقای سطح خدمات در حوزه خدمات حمل و نقل جاده‌ای به صورت قابل توجه بود، وضعیت آسفالت راه‌های مواصلاتی و وضعیت روشنایی نقاط پرخطر از جمله اقدامات صورت گرفته در این حوزه است. همچنین نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی و حضور بیمه در صحنه حوادث رانندگی از جمله درخواست‌های مردمی به شمار می رود.


سرهنگ حاجی‌زاده، رئیس پلیس راهور خراسان رضوی اظهار کرد: یکی از مشکلات حوزه درون شهری انسداد دو بالا گذر در ورودی و خروجی درب نواب صفوی و شیخ شیرازی از سوی آستان قدس رضوی است، در صورتی که توافق شده بود که در طی مدت کوتاهی این بالا گذرها بسته شود اما این موضوع همچنان ادامه دارد و باعث شده که تاکسی‌ها توقف‌های طولانی در فاصله جلوتر داشته باشند.

در ادامه ناصر نبی‌زاده، معاون اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی استان اظهار کرد: بیش از 700 محور  برنامه فرهنگی در طول تابستان در 24 دستگاه در حال جمع‌بندی هستند، همچنین در حوزه بین المللی 30 عنوان برنامه خواهیم داشت.

وی افزود: با توجه به این که امسال در تابستان دهه کرامت را داریم و در سال انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام نیز قرار داریم برای شهر مشهد ویژه برنامه‌های خاصی را در نظر گرفتیم و هر یک از این 700 محور برنامه دارای برنامه‌های زیادی است، به عنوان مثال یکی از این محورها، 1700 برنامه را شامل می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: