• دوشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-9887-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

مادران در گوش فرزندان خود شاهنامه زمزمه کنند

مدیر آموزش و پرورش منطقه تبادکان گفت: مادران سرزمین ما باید در گوش فرزندان خود داستا‌ن‌ها، پندها، حکمت‌ها و آموزه‌های شاهنامه را زمزمه کنند تا این کودکان با گنجینه‌های بی نظیر خود آشنا شوند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علی ابری اول عصر روز گذشته در مراسم اختتامیه جشنواره نکوداشت فردوسی که در آرامگاه این شاعر بزرگ برگزار شد اظهارکرد: در تمام دنیا کشورهای که ادعا تمدن دارند به دنبال این هستند که از مفاخر و آثار برجسته خود اسطوره‌های بسازند تا که به نام آن‌ها بتوانند موجبات همگرایی و ارتقای هویت ملت خود را فراهم سازند.

وی ادامه داد: در کشور ما شاعران بزرگانی چون سعدی‌، حافظ، ابن سینا، مولوی، خوارزمی‌ و در راس همه بزرگمردی به نام فردوسی وجود دارد که همگی باعث مباهات کشور ما هستند.

مدیر آموزش و پرورش منطقه تبادکان در ادامه خاطر نشان کرد: فردوسی کسی است که تمام نام و آوازه خویش را برای ایران و زبان فارسی فدا کرد و در کتاب خود تمامی انسان‌ها را به پاکدامنی، قهرمانی و خردورزی  دعوت می‌کند.

ابری اول در ادامه با اشاره به اینکه دو کلمه در شاهنامه فردوسی همیشه بر تارک کلمات می‌درخشد، تصریح کرد: آن دو کلمه  خداوند دوستی و خردورزی است که همچنین خداگرایی فردوسی و خردورزی فردوسی زبانزد خاص و عام است.

وی با بیان این مطلب که در همین راستا آموزش و پرورش منطقه تبادکان بر خود واجب دید که برای اولین بار بعد از انقلاب این جشنواره را برگزار کند، عنوان کرد: در همین  راستا بنا شد که دانش‌آموزان مقطع ابتدایی را در منطقه تبادکان و نواحی هفتگانه مشهد و قطب شهید کاوه به شکل‌های مختلف به فردوسی‌شناسی و شاهنامه جذب کنیم.

 مدیر آموزش و پرورش منطقه تبادکان ادامه داد: این دانش‌آموزان در زمینه حفظ شاهنامه، نقالی، اجرای نمایشنامه و نقاشی در سطح گسترده‌ای در منطقه تبادکان تلاش کردند و آثار بسیار زیبایی را از این‌ دانش‌آموزان شاهد بودیم.

ابری اول در ادامه افزود: در نواحی هفتگانه مشهد و قطب شهید کاوه دانش‌آموزان زیادی  ماه‌ها هنر خود را به اجرا گذاشتند و در نظر داریم که در سال‌های آینده از حوزه شهر مشهد این جشنواره را به سطح استان توسعه دهیم و در سال‌های بعد در سطح ملی و کشوری نیز شاهد این رویداد بزرگ فرهنگی باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: