• دوشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-10487-5
  • خبرنگار : 15202
  • منبع خبر : ----

معاون پیشگیری بهزیستی خراسان رضوی:

سینما، مخاطبان فرهنگ‌سازی فعالیت‌های پیشگیرانه را بیشتر می‌‌کند

معاون پیش‌گیری بهزیستی خراسان رضوی درخصوص تفاهم‌نامه بین این سازمان و انجمن سینماگران جوان عنوان کرد: سینما گروه مخاطبان را برای فرهنگ‌سازی فعالیت‌های پیش‌گیرانه بیشتر می‌‌کند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا- منطقه خراسان، مسعود هنربخش در نشست «طرح تقسیم کار ملی در جهت کنترل آسیب‌های اجتماعی»، صبح امروز در مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا(ع)، درخصوص موضوعات مطرح شده در این فیلم‎‌های کوتاه گفت: به بحث‌های پیش‌گیرانه فرهنگ مشاوره، پیشگیری از طلاق و اعتیاد، استفاده از فضای مجازی و سواد رسانه‌ای والدین با ابزار سینما ورود کرده‌ایم.

وی افزود: به موضوع تنبلی چشم و آزمایشات ژنتیک نیز پرداخته شده‌است. 

وی خاطرنشان کرد: 8 فیلم از 14 فیلم این تفاهم‌نامه «فرصت»، «هفت‌سین»، «زنبور»، «تنها»، «مادر» ، «کله‌پاچه»، «مکس»، و «تولد» هستند.

 هنربخش با اشاره به اهمیت اعتماد به جوانان در این طرح اظهار کرد: اعتماد به جوانان جای خوشحالی دارد زیرا فرصت را برای استفاده از صحیح از فضای مجازی نشان می‌‌دهد.

وی ادامه داد: پیشگیری خاصیت ریشه‌کنی دارد، اما نهالش نو است. همیشه گفته‌ایم که پیشگیری مقدم بر درمان است اما هنوز در فرهنگ مردم نیامده‌است، چراکه نتایج آن دیربازده است. 

معاون توسعه و پیشگیری بهزیستی با تقدیر از اهمیت دولت به موضوع پیشگیری گفت: کار خوب دولت تدبیر و امید، نگاه ویژه آن به اقدامات پیشگیرانه است. کار هر دولتی نیست که در این فعالیت‌ها سرمایه‌گذاری کند.

وی تصریح کرد: دلیل اول این امر این است که این اقدامات دیربازده است و مدیرانی که استراتژیک نیستند در آن سرمایه‌گذاری نمی‌کنند. دوم اینکه فعالیت‌های پیشگیرانه را مردم باید متوجه شوند. نشان دادن آن‌ها کار ماست.

وی افزود برای این کار مسیرهای زیادی رفتهذ ایم از چاپ بروشور و بنر تا برگزاری سخنرانی و کارگاه، اما اتفاق خوب در سال گذشته این بود که از خود پرسیدیم چطور گروه مخاطب خود را بیشتر کنیم و پاسخ آن سینما بود.

نسرین شاه‌محمدی، رییس انجمن سینماگران جوان، در توضیح جزییات قرارداد با بهزیستی عنوان کرد: قرار است در این راستا 10 فیلم 100 ثانیه‌ای و چهار فیلم سه الی پنج دقیقه‌ای آماده شوند.

وی افزود: عملکرد امسال انجمن در رابطه با تولید بیشتر است که اولین برنامه ما امضای تفاهم‌نامه با بهزیستی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: