• دوشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-14714-5
  • خبرنگار : 15164
  • منبع خبر : ----

دعوت شهرداری مشهد از سرمربی پرسپولیس برای آموزش کار تیمی؛

دریبل مشکلات شهری با برانکو

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد از دعوت برانکو ایوانکویچ سرمربی پرسپولیس برای آموزش کار تیمی در شهرداری خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، غلامرضا شربت‌دار، امروز 19 تیر ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص عملکرد چهارساله این معاونت برگزار شده بود، اظهار کرد: از بهترین اساتید داخلی و خارجی دعوت می‌کنیم به دلیل اینکه می‌خواهیم چیزی یاد بگیریم؛ فرض بر اینکه آن استاد بخواهد بیاید از هر کجای دنیا که باشد او را دعوت می‌کنیم.

اسماعیل اصفهانی، مدیر بهبود روش‌ها، تشکیلات و آموزش شهرداری مشهد در توجیه این دعوت، عنوان کرد: ما برای اینکه بخواهیم به افراد در معاونت‌ها آموزش دهیم که مثلا در یک فعالیت شما نقش گل ‌زدن را ندارید یا مثلا در اینجا نقش شما پاس دادن است به این رسیدیم که باید یک استاد در این حوزه دعوت کنیم.

وی افزود: برای دوره‌های آموزشی یک نیازسنجی انجام می‌دهیم و متناسب با آن‌ها به سراغ اساتید می‌رویم که در کنار توانایی‌های دانشگاهی توانایی‌های تجربی نیز داشته باشند؛ شهرداری یک سازمان دانشگاهی نیست و باید برای مشکلات آن راه‌حل‌های عملیاتی در نظر گرفته شود.

اصفهانی خاطرنشان کرد: برای همین سراغ اساتیدی رفتیم که تجربه اجرایی داشته باشند و مطابق با مصوبه قانونی پرداخت‌های قانونی از این اساتید انجام می‌شود.

مدیر بهبود روش‌ها، تشکیلات و آموزش شهرداری مشهد ادامه داد: برای دعوت برانکو به یک نیاز در مهارت کار تیمی رسیدیم چون نیازسنجی‌ها عنوان کرده بودند که این موضوع در شهرداری ضعیف است؛ در ابتدای آقایان جلایی و کی‌روش از جمله گزینه‌های مطرح شده بودند که بعد با مشورت بیشتر به دعوت برانکو رسیدیم.

وی تصریح کرد: با مدیر روابط عمومی برانکو هماهنگی‌ها انجام شده فقط لازم بود نامه رسمی منتشر شود تا موافقت شخصی او نیز انجام شود.

اصفهانی در خصوص میزان هزینه‌های این کارگاه‌ها، عنوان کرد: این کارگاه احتمالا یک دوره پنج ساعته حضوری است که استاد در این کارگاه‌ها حق‌الزحمه‌ای دریافت نمی‌کند و تنها هدیه‌ای به رسم یادبود به آن‌ها اهدا می‌شود.

مدیر بهبود روش‌ها، تشکیلات و آموزش شهرداری مشهد اضافه کرد: بسته به نوع برگزاری کلاس از ساعت 35 هزار تومان تا ساعت 450 هزار تومان کلاس برای این سرمربی فوتبال در نظر گرفته می‌شود.

وی یادآور شد: برگزاری این کارگاه با حضور برانکو هنوز قطعی نشده است و صرفا صحبت و هماهنگی‌ها با رابط این مربی انجام شده است.

غلامرضا شربتدار، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد در ادامه این جلسه، در خصوص آمار افرادی که در شهرداری فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: با کمال احترام به منتخبین شورا آماده ارائه هرگونه اطلاعات هستیم زیرا اطلاعاتی که توسط این افراد منتقل شده نادرست، غیر موثق و از مسیر غیر طبیعی بوده است.

وی افزود: کارمند و مستخدم در قانون تعریف‌های متفاوتی دارد؛ در حال حاضر ممکن است 2000 نفر در ساخت خطوط قطار شهری مشهد کار کنند به دلیل اینکه این کارها با چندین پیمانکار انجام می‌شود آیا کارگران پیمانکاران کارمندان شهرداری هستند.

شربتدار یادآور شد: کارمند شهرداری کسی است که برای قانون کار شماره مستخدم و پست داشته باشد؛ این اظهارات از جانب منتخبین شورای شهر ناشی از اطلاعات غیر موثق آنان است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد در خصوص دیگر اظهارات منتخبین شورای شهر مبنی بر گران اداره شدن شهرداری، گفت: من فکر می‌کنم که انصاف چیز خوبی است؛ اینکه خدمات شهری در کشور ما گران است موضوع قابل قبولی است و اینکه بشود خدمات شهرداری را ارزان‌تر انجام داد و صرفه‌جویی بیشتری کرد، قابل قبول است، اما اینکه فقط این موضوع را برای این دوره از شهرداری تعمیم بدهند بی‌انصافانه است.

وی با بیان اینکه توسعه شبکه هوشمند شهرداری مشهد را دیگران شروع کردند و ما تکمیل کردیم، گفت: در شبکه فیبر نوری علی‌رغم اینکه از طرف شورا به توسعه بیشتر این عملکرد محدود شدیم توسعه و تکمیل را افزایش دادیم.

شربتدار افزود: در این مدت 250 کیلومتر فیبر نوری تشکیل شد که این میزان 10 درصد شرکت مخابرات خراسان رضوی را شامل می‌شود و در این زمینه بیشتر به دنبال طرح‌های صرفه‌جویانه بودیم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: دکل‌ها و نازیبایی‌های آن در شهروندان چهره‌های آزاردهنده‌ای را ایجاد کرده بود که با ورود سرمایه‌گذار در این بخش 300 دکل از 1100 دکل را کاهش دادیم و به زیبایی‌سازی ‌آنان پرداختیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 5.5 میلیون من‌کارت در دست مردم است، تصریح کرد: باید این آمار به 50 میلیون برسد به دلیل اینکه در طول سال مسافران بسیار زیادی را در مشهد داریم.

شربتدار ادامه داد: در طرح‌ برنامه عملیاتی شهرداری مشهد 500 خدمت، 400 شاخص، 198 عملیات، 66 فعالیت و 21 برنامه عنوان شده که از سال 93 تا 97 اجرایی می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد با بیان اینکه در حال حاضر 250 نیروی برنامه‌ریزی در سازمان های شهرداری حضور دارند، عنوان کرد: یک پنجم این نیروها در اتاق فکر معاونت فعالیت می‌کنند.

وی در خصوص انجام برنامه‌های متناسب با اقتصاد مقاومتی،‌ گفت: در این رابطه 27 ماموریت، 88 مصوبه و 41 تبصره در 9 حوزه تخصصی تنظیم شده و جاری است.

شربتدار اضافه کرد: در این برنامه به میزان 291 میلیارد تومان صرفه‌جویی پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: