• دوشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 964-5791-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

رمارم:

طوس را به عنوان یک ظرفیت پایدار تولید درآمد احیا خواهیم کرد

منتخب مردم مشهد در پنجمین دوره شورای اسلامی گفت: شورای شهر پنجم مجموعه تاریخی طوس را به عنوان یک ظرفیت پایدار تولید درآمد احیا خواهد کرد.
 
شهناز رمارم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: شورای شهر پنجم مجموعه تاریخی طوس را با همه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایی که داخل آن وجود دارد احیا می‌کند.
 
وی ادامه داد: به طور کلی شورای شهر آینده استراتژی خود را مبتنی بر استفاده و احیای ظرفیت‌های شهر مشهد در چارچوب مقررات قانونی و با حفظ موازین شرعی و عرفی قرار داده است.

منتخب مردم مشهد در پنجمین دوره شورای اسلامی بیان کرد: البته باید دید که هدف از آوردن گردشگران به مشهد و یا مجموعه تاریخی طوس چیست و ما قرار است به چه اهدافی دست پیدا کنیم. قطعا از محل این نقشه راه، درآمدهای ایجاد خواد شد و باید نحوه هزینه‌کرد برای آبادانی این منطقه مشخص شود.
 
وی در خصوص نقشه راه زیارت و گردشگری در مشهد، گفت: یک سند با عنوان نقشه زیارت مشهد آماده شده اما متاسفانه به این سند مراجعه نشده است، شورای شهر و شهرداری متولی حوزه گردشگری هستند اما ما نیز به ایجاد زیرساخت‌های آن کمک خواهند کرد.
 
رمارم یادآور شد: باید درآمد شهر از محل جذب گردشگر مشخص شود تا به رونق تولید و افزایش اشتغال منجر شود، ما به دنبال این هستیم که بخش خصوصی و فعالان این حوزه با طیب‌خاطر و با اختیار خود عوارض شهرداری را پرداخت کنند، زیرا اگر شرایطی برای این فعالان فراهم شود که درآمد آنها افزایش پیدا کند چنین امری تحقق می‌یابد و آنها نگاهشان به دریافت عوارض از سوی شهرداری تغییر می‌کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: