• سه شنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 964-10188-5
  • خبرنگار : 15169
  • منبع خبر : ----

نماینده داوری ایران در مسابقات آسیایی والیبال نشسته:

ناظران داوری از قضاوت‌‌هایم رضایت داشتند

مهدی موسوی گفت: در ده دیدار مسابقات آسیایی والیبال‌نشسته وظیفه قضاوت را به عنوان جوان‌ترین داور مسابقات برعهده داشتم و خوشبختانه ناظران داوری این رقابت‌ها از قضاوت‌هایم راضی بودند.

مهدی موسوی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص سطح رقابت‌های آسیایی والیبال‌نشسته که در چین برگزار شد و با قهرمانی کشورمان همراه شد، اظهار کرد: سطح مسابقات خوب بود و تیم‌هایی مثل چین، قزاقستان، ژاپان و ... به شکلی محسوس پیشرفت کرده‌اند. این مسابقات با نظم خوبی برگزار شد.

وی در خصوص عملکرد خود در این دوره از رقابت‌ها تصریح کرد: خوشبختان ناظران داوری به شکلی مناسب از عملکردم راضی بودند و توانستم در تمام دیدارهایی که داوری آن را برعهده داشتم با موفقیت و کمترین خطا قضاوتی خوب را ارائه کنم. ناظرین داوری این رقابت‌ها به من وعده آینده‌ای خوب دادند که انگیزه فراوانی برایم ایجاد کرد.

موسوی تصریح کرد: جوانترین داور این مسابقات بودم و در سطح بین‌المللی، این تورنمنت چهارمین مسابقه برون مرزی بود که در آن حضور داشتم. در کل قضاوت 10 مسابقه در این رقابت‌ها را به عنوان داور اول یا دوم بر عهده داشتم. امیدوارم با توجه به اتفاقات خوبی که برای داوران ایرانی در رشته‌های مختلف ورزشی رخ داده، حمایت ویژه‌ای از سوی دست‌اندرکاران و مسئولین فهیم ورزشی را در آینده نزدیک شاهد باشیم. 

داور جوان خراسانی در خصوص مسابقات و تورنمنت‌های بین‌المللی در رشته والیبال‌نشسته افزود: جذب اسپانسرهای قوی و قابل اتکا نقش مهمی در برگزاری چنین مسابقاتی دارد. ضمن اینکه در روزهایی که مسابقات والیبال‌نشسته برگزار می‌شد انتخابات ریاست جدید کنفدراسیون آسیا و اقیانوسیه برگزار شد که خوشبختانه با ادامه دبیرکلی هادی رضایی همراه شد. باید منتظر ماند و دید که چه برنامه‌ریزی قرار است برای آینده والیبال‌نشسته آسیا صورت گیرد.

وی افزود: کارنامه هادی رضایی مشخص است و بدون شک وی یکی از برترین‌هاست. باید از داخل و در سطح وزارت نیز حمایت ویژه‌ای از وی که صاحب جایگاه دبیرکلی آسیاست انجام گیرد تا بتوان آینده درخشان‌تری برای والیبال‌نشسته آسیا متصور شد. 

موسوی در رابطه با حمایت فدراسیون، اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی و ... اظهار کرد: هر کدام از ارگان‌ها و نهادهای مرتبط با ورزش نقشی تعیین‌کننده دارند، برای موفقیت در ورزش نیاز ویژه‌ای به همکاری و کار تیمی داریم. جدا از پیام‌های تبریکی که هریک از مدیران صادر کردند که جای تشکر و قدردانی دارد، نیاز ویژه‌ای به نگاه عادلانه و برابر در جامعه ورزش داریم تا جامعه داوری نیز در کشور همچون مربیان و بازیکنان انگیزه لازم برای ادامه کار را داشته‌باشند.

وی افزود: پاداش‌ها، حقوق و مزایا، امتیازات تحصیلی و شغلی مناسب می‌تواند شرایط را برای ادامه کار جامعه داوری مهیا کند. همانطور که در ورزش حرفه‌ای، به بازیکن و سرمربی حرفه‌ای نیاز است به داوری حرفه‌ای هم نیاز است. همانطور که علیرضا فغانی و کمک‌هایش افتخارآفرین شدند می‌توان با میدان دادن به داوران ایرانی در سایر رشته‌ها شاهد موفقیت روزافزون آنان باشیم. ضمن اینکه شک نکنید موفقیت فغانی، سخندان و منصوری به هیچ‌وجه از موفقیت تیم ملی فوتبال کشورمان در صعود به جهانی روسیه کمتر نبود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: