• سه شنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 964-6491-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

شهردار مشهد:

طوس از مظلومیت و محرومیت خارج شد

شهردار مشهد گفت: در دوره جدید مدیریت شهری با عزمی راسخ بر آن شدیم که طوس را احیا کنیم و مجموعه طوس از مظلومیت و محرومیت خارج شد.
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سیدصولت مرتضوی در مراسم گرامیداشت 19 تیرماه، سالروز فرمان رهبری مبنی بر آبادانی طوس در آرامگاه فردوسی اظهار کرد: پس از بازدید مقام معظم رهبری در سال 75 از این مجموعه تاریخی ایشان دستورات ریشه‌ای درباره مجموعه تاریخی طوس صادر کردند.

وی افزود: به دنبال آن شورای عالی انقلاب فرهنگی دستور تشکیل شورای احیای طوس را داد، اما جلسات این شورا تاکنون در حد صورت‌جلسه باقی ماند تا اینکه در دوره جدید مدیریت شهری، عزم خود را راسخ کردیم تا طوس احیا شود.
 
شهردار مشهد گفت: شهرداری مبلغی بالغ بر 35 میلیارد تومان در طی این چهار سال برای طوس هزینه کرد، دو بولوار در این منطقه ایجاد شد و اقداماتی در جهت مفرح کردن منطقه با کاشت درختان انجام شد، همچنین خط اتوبوس در این منطقه برقرار و آسفالت معابر انجام گرفت.
 
در ادامه سید کمال سروی‌ها، عضو شورای شهر مشهد اظهار کرد: باید توریست ادبی در طوس جایگاه خود و بستر مناسب برای جذب گردشگران را پیدا کند.
 
وی خاطرنشان کرد: اگر سند راهبردی طوس به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد و سالانه ردیف بودجه برای آن اختصاص یابد، این اتفاق دور از دسترس نیست که این منطقه به عنوان منطقه گردشگری بین‌المللی شناخته شود.
 
سروی‌ها خاطرنشان کرد: شورای شهر مشهد طرح دوفوریتی سند راهبردی احیای طوس را تصویب کرد و در یک بازده زمانی کوتاه شاهد جهش جدی در طوس خواهیم بود.
 
این عضو شورای شهر یادآور شد: مشهد در زمینه توریسم مذهبی بین شهرهای مذهبی جهان اسلام پیشرو و پیشگام است و تنها یک شهر غیر اسلامی در جهان سالانه 30 میلیون گردشگر را به خود جذب می‌کند.
 
وی گفت: جای بسی تاسف دارد که مدیران شهری بعد از انقلاب اسلامی به توسعه و احیای طوس توجه‌ای نداشتند و بعد از دستور صریح مقام معظم رهبری 15 سال هیچ گونه اقدامی در این مجموعه انجام نمی‌شود، حقیقتا اقدامی برای فردوسی انجام دادن بهانه نمی‌خواهد زیرا او آنقدر بزرگ است که همه توان خود را برای او باید به کار بگیریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: