• سه شنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 964-6591-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

شهردار منطقه 12 مشهد:

به دنبال کسب درآمد از طوس نبودیم

شهردار منطقه 12 مشهد گفت: نگاه ما به منطقه تاریخی طوس به گونه‌ای بود که به دنبال کسب درآمد از این منطقه نبودیم.
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سعید اکبریان در مراسم گرامیداشت 19 تیرماه، سالروز فرمان رهبری مبنی بر آبادانی طوس در آرامگاه فردوسی اظهار کرد: تا چندی پیش خیلی‌ها تصور می‌کردند که چنین اقداماتی شدنی نیست اما با کمک دستگاه‌های مختلف از جمله نیروی انتظامی و مقام قضایی دیدیم که طوس نفس کشید و تردد کامیون‌ها متوقف و معادن غیرمجاز تعطیل شد.
 
وی گفت: 35 میلیارد تومان صرف هزینه‌های عمرانی و جاری در طی چهار سال گذشته شد و اکنون به گواه طوس‌نشینان و دوستداران فردوسی، این مجموعه قابل قیاس با گذشته نیست. ساخت و سازهای غیرمجاز در اطراف آرامگاه، محیط طبیعی و تاریخی طوس را خدشه‌دار کرد و با ورود شهرداری این فعالیت‌ها به حداقل رسید.
 
اکبریان خاطرنشان کرد: شهرداری میانه‌دار احیا و آبادانی طوس و نماینده شهروندان در این منطقه است. همچنین ورود توام با علاقه و دغدغه معاون دادستان مشهد، سبب شد برای سایر مسئولان حساسیت ایجاد شود و خوشبختانه در جلسات کمیته نجات طوس همه سازمان های مربوطه حضور می‌یافتند و با همدلی و همزبانی به این جمع‌بندی رسیدند که طوس را آباد کنند.
 
شهردار منطقه 12 مشهد با بیان این که حدود 8 مصوبه برای ادارات مختلف از سوی کمیته نجات طوس تصویب شد، عنوان کرد: این کمیته چند ماه قبل شروع روبه کارکرد و مصوباتی را برای ادارات مختلف از جمله اداره آب‌و فاضلاب، نیروی انتظامی و ... مصوب کرد، یکی از مصوبه‌های این کمیته تبیین سند راهبردی طوس بود.
 
وی یادآور شد: ما هنوز شرمنده طوس‌، طوس‌نشینان و رهبر معظم انقلاب هستیم اما افتخار ما این است که هم و غم خود را برای آبادانی این خطه گذاشتیم.
 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: