• سه شنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-4784-5
  • خبرنگار : 15225
  • منبع خبر : ----

معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اعلام کرد

کم‌توجهی انبارداران به طرح ثبت انبار‌ها

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: برگترین مشکل در بحث ثبت‌نام انبار‌ها تنها بی‌توجهی انبارداران به اهمیت این سامانه است که در نهایت سبب تعطیلی انبار و ضبط کالاهایشان می‌شود.
 
علی باخرد در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با بیان اینکه برای ثبت انبار‌ها مقاومتی از جانب انبارداران صورت نگرفته، افزود: عدم اطلاع از اهمیت این سامانه تنها مشکل موجود است. ماده 5 و 6 قانون مبارزه با قاچاق به این سامانه اختصاص یافته است که این مساله اهمیت این سامانه را نشان می‌دهد.
 
وی خاطرنشان کرد: اگر انباری ثبت نشود، امکان ورود و خروج هیچ کالایی در آن میسر نیست زیرا برای حمل و نقل کالا به انبار ثبت نشده که دارای کد شناسایی نیست، برنامه الکترونیکی صادر نمی‌شود و عملا حمل و نقل متوقف می‌شود. در صورت برخورد با انبار ثبت نشده تمام کالا‌های آن علی‌رغم قانونی بودنش، ضبط می‌شود.

باخرد با بیان اینکه این سامانه به شدت تاثیرگذار در کاهش میزان کالای قاچاق موجود است، تصریح کرد: وقتی میزان ورودی و خروجی کالا در کشور ثبت شود، این امکان را به مسئولان تامین کالا مورد نیاز مردم می‌دهد تا برآورد درستی از میزان موجودی به نسبت تقاضا داشته باشد که سبب مدیریت درست در کشور و اقتصاد سالم خواهد شد.

وی اظهار کرد: این سامانه حساب انبارداران درستکار را از پنهانکاران و قانون‌شکن‌ها جدا می‌کند و سبب اهدای امتیازاتی به آن‌ها می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: