• سه شنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-4884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خبر داد

پیش‌بینی ایجاد 1360 شغل در حوزه فرش خراسان رضوی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: با توجه به تصویب نامه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با عنوان «برنامه اشتغال فراگیر در سال ۱۳۹۶» ایجاد 1360 شغل در حوزه فرش استان خراسان رضوی پیش‌بینی شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، راضیه علیرضایی اظهار کرد: معاون اول ریاست‌جمهوری در ابلاغیه‌ای به همه دستگاه‌های اجرایی، تصویب‌نامه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با عنوان «برنامه اشتغال فراگیر در سال ۱۳۹۶» را با هدف افزایش جمعیت شاغل کشور به میزان ۹۷۰ هزار نفر در سال ۹۶ ابلاغ کرد که در این تصویب نامه، «فرش دستباف» در میان رسته‌های منتخب بخش «صنعت، معدن و بازرگانی» قرار دارد و در هدف‌گذاری کمی این بخش برای فرش دستباف تعداد ۲۰ هزار شغل جدید پیش‌بینی و تکلیف شده است و در این راستا سهم خراسان رضوی در حوزه فرش ایجاد اشتغال  1360 نفری است.

وی افزود: در این تصویب‌نامه تکالیف و الزامات دستگاه‌های مختلف برای آماده کردن پیش نیازهای اجرایی شدن طرح از جمله تامین منابع و اعتبارات، ارایه آموزش‌های مهارتی، ارایه مشوق‌های کارفرمایی، ارایه تسهیلات بانکی و... مشخص شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: