• سه شنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-4984-5
  • خبرنگار : 15225
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق اصناف مشهد خبر داد

مالیات‌ها، نگرانی عمده انبارداران

رئیس اتاق اصناف مشهد با اشاره به طرح ثبت انبارهای مشهد و استان در قالب سامانه جامع انبارها گفت: نگرانی انبارداران از این جهت است که در صورت ثبت‌نام انبار‌ها مشکلات مالیاتی بیشتری ایجاد شود.

محمود بنانژاد در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خراسان، با اشاره به اینکه انبارداران مالیات‌های خود را به صورت مشخص پرداخت می‌کنند، افزود: به عقیده انباردارن مقدار پرداختی مالیات هم‌اکنون زیاد است. حال با توجه به هزینه‌ها و گردش مالی بالا سود کمی وجود دارد و از همین جهت این نگرانی به وجود می‌آید که پس از ارائه آمار به سازمان دارایی و امور مالیاتی، این مساله بر روی بحث مالیاتی تاثیرگذار باشد و به شرطی که شیوه نظارت و محاسبات مالیاتی تغییر کند.

وی تصریح کرد: شناسایی کالای قانونی از کالای قاچاق و شناسه‌دار بودن انبار‌ها دلایل ایجاد این سامانه بوده‌اند. 

بنانژاد خاطرنشان کرد: علت اصلی ایجاد این سامانه جلوگیری از توزیع کالای قاچاق و جابه‌جایی آن است زیرا کالای قاچاق ابتدا به مکانی منتقل و سپس از آنجا توزیع می‌شود. همچنین در خصوص کالا‌های ترانزیتی که امکان تعویض برای آن وجود دارد.

رئیس اتاق اصناف مشهد اصناف را یکی از آسیب دیده‌ترین بخش‌ها از قاچاق دانست و بیان کرد: طی سال‌های اخیر تولیدی‌های بسیاری به واسطه وجود کالای قاچاق مجبور به جمع‌آوری و تعطیلی واجد شده‌اند.

وی اظهار کرد: از طرفی نگرانی به لحاظ تهیه کالا به صورت قانونی بنا به درخواست مشتری در بازار وجود داشته است.

بنانژاد با اشاره به بالا رفتن بی‌رویه قیمت کالا‌ها به دلیل برخورد با کالای قاچاق عنوان کرد: متاسفانه در خصوص برخی لوازم خانگی پس از برخورد با کالا‌های قاچاق، کارخانه‌هایی که تولید داخلی می‌کنند یا به صورت قانونی کالا وارد می‌کنند، قیمت‌ها را بسیار افزایش دادند. این اقدام فشار زیادی به مشتری و فروشنده وارد می‌کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: