• سه شنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 964-6691-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سفرای کشورهای خارجی از اماکن متبرکه و موزه‌های حرم مطهر رضوی بازدید کردند

سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی مقیم جمهوری اسلامی ایران از اماکن متبرکه حرم مطهر امام رضا(ع) و موزه‌های آستان قدس رضوی دیدن کردند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط آستان قدس رضوی، سیوانیکا دانالاپا، نماینده کمسیاریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان که سرپرستی این گروه از سفیران را بر عهده داشت، ضمن ابراز خشنودی از حضور در حرم مطهر امام رضا(ع)، گفت: مشهد مقدس دومین کلانشهر جمهوری اسلامی ایران و مورد توجه بسیاری از مسلمانان جهان است.

وی با اشاره به حضور میلیونی هرساله زائران در حرم مطهر رضوی گفت: بدون شک مدیریت این فضای بزرگ و معنوی و ارائه خدمات به این جمعیت کثیر کار بزرگی است.

کمسیاریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان گفت: این ظرفیت‌های متنوع اقتصادی و فرهنگی که در مشهد و آستان قدس رضوی وجود دارد، ما را بر آن داشت که به اتفاق سفرا و سرکنسول‌های کشورهای خارجی در جمهوری اسلامی ایران در این شهر حضور پیدا کنیم.

همچنین دکتر دلهایر، سفیر بلژیک در ایران نیز با اشاره به قدمت فرهنگی و تاریخی حرم مطهر گفت: در موزه‌های آستان قدس رضوی اوج هنر و خلاقیت ایرانی- اسلامی را می‎توان مشاهده کرد.

وی تصریح کرد: معماری، فرش، صنایع دستی و هنرهای تزئینی به کار رفته در حرم مطهر حقیقتا انسان را مجذوب خودش می‌کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: