• پنجشنبه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-18186-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

دستکشی که زبان الفبا را ترجمه می‌کند

دستکش هوشمند الکترونیکی به راحتی زبان اشاره الفبا را ترجمه و سپس به صورت متن و از طریق بی‌سیم به دستگاه‌های الکترونیکی ارسال می‌کند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از فیز، روش‌های کنونی برای تشخیص زبان بدن شامل دوربین‌ها و سیستم‌های نوری با استفاده از اشعه مادون قرمز و گیرنده آن است که البته این سیستم‌ها گران‌قیمت و ثابت هستند، اما سیستم‌های سنسور پوشیدنی بدون محدودیت بوده و در این میان دستکش‌ها خاص و رابط بصری بین انسان و ماشین هستند.

دستکش حالات مختلف افراد را ردیابی کرده و رابط کاربردی بی‌نظیری برای برنامه‌های کاربردی از واقعیت مجازی گرفته تا عملیات مخفی، کنترل هواپیماهای بدون سرنشین و کنترل ربات‌های پخش‌کننده بمب می‌باشد.

تیموتی اوکانر، دارن لیپومی و همکارانش از دانشگاه سن دیه‌گو کالیفرنیا دستکش‌هایی طراحی کرده‌اند که الفبای زبان اشاره امریکایی ASL را شناسایی و به صورت متن به دستگاه‌های الکترونیکی ارسال می‌کند. این دستگاه 9 سنسور کششی دارد که در هر انگشت 2 سنسور و یک سنسور هم در انگشت شست وجود دارد که انگشتان دست را شناسایی می‌کنند. ریزپردازنده حروف ASL در هر نمایش حروف را محاسبه و یک بلوتوث رادیویی نیز متن را برای نمایش در دستگاه‌ها ارسال می‌کند.

قیمت این سیستم کمتر از 100دلار اعلام شده است.

محققان اظهار کردند: با استفاده از این دستکش تمامی 26 حرف الفبای ASL تشخیص داده می‌شود.

آنها امیدوارند این دستگاه پوشیدنی جدید روشی نوین در الکترونیک پوشیدنی و قابل انعطاف برای ارتباط با محیط‌های مجازی فراهم کند و یک سیستم تست ارزیابی عملکرد مواد جدید و الکترونیک هیبریدی کششی باشد.

نتایج این تحقیق در نشریه PLOS ONE منتشر شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: