• پنجشنبه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-17314-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش خبر داد؛

فعالیت 6100 مدرسه عشایری در کشور

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از فعالیت 6100 مدرسه عشایری در کشور و تحصیل 181 هزار و 125 دانش‌آموز در این مدارس خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، رضوان حکیم‌زاده امروز 22 تیر ماه در افتتاحیه اردوی دانش‌آموزان دختر عشایر که در اردوگاه ثامن‌الحجج(ع) برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر آموزش و پرورش عشایر 6100 مدرسه و 12 هزار و 105 کلاس درس دارد که در این مدارس 181 هزار و 125 دانش‌آموز تحصیل و 16 هزار و 968 نفر نیروی انسانی فعالیت می‌کنند.

وی افزود: دانش‌آموزان عشایر در فضاهای آموزشی متعدد شامل چادر، کانکس، ساختمان و متاسفانه کپر تحصیل می‌کنند.

حکیم‌زاده با اشاره به اینکه 537 دانش‌آموز دختر از تمام مقاطع تحصیلی 44 مربی و 22 همراه مربی در اردوی دانش‌آموزان دختر عشایر کشور حضور دارند، تصریح کرد: ویژگی منحصر به فرد اردوی دانش‌آموزان عشایر این است که در برگزاری این اردو تمام معاونت‌ها و سازمان‌ها با ما همکاری می‌کنند و دانش‌آموزان از تمام استان‌ها و مقاطع تحصیلی در این اردو حضور دارند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش عشایر با نام محمدبهمن بیگی گره خورده است، گفت: او تلاش کرد بدون تغییر سبک زندگی عشایر آموزش را به میان آن‌ها ببرد، ماهم این رویکرد را پیگیری می‌کنیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: پیشنهاد دادیم در قالب یک طرح فرهنگی مدالی را به نام محمد بهمن بیگی طراحی کنیم و هرساله به عنوان نماد افتخار به دانش‌آموزان و مسئولانی که در آموزش و پرورش عشایر زحمت می‌کشند، تقدیم کنیم.

وی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه 137 میلیارد تومان برای آموزش و پرورش عشایر در نظر گرفته شده است، یادآور شد: هماهنگی‌هایی با رئیس فراکسیون عشایر انجام داده‌ایم تا بتوانیم اعتبارات بیشتری جذب کنیم.

حکیم‌زاده اظهار کرد: با توجه به اینکه معلمان عشایر قسمت زیادی از سال را در حال کوچ هستند از وزیر آموزش و پروش خواستار هستیم که سختی کار آن‌ها در نظر گرفته شود، برای این موضوع نامه‌نگاری‌هایی انجام شده است.

علیرضا کاظمی، مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در ادامه این مراسم، با اشاره به اینکه میزبان دانش‌‌آموزان زیارت اولی هستیم، گفت: فضای معنوی که در این اردوی دانش‌آموزان عشایر وجود دارد با تمام اردوهای کشور فرق دارد.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان شرکت‌کننده در این اردو مملو از عشق و محبت به امام هشتم هستند.

کاظمی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش خراسان تعلیم و تربیت تمام ساحتی با رویکرد کیفیت و عدالت را سرلوحه کار خود قرار داده است، بهترین نماد و جلوه عدالت توجه به دانش‌آموزان عشایر است، این موضوع را سرلوحه کار خود قرار دادیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: