• پنجشنبه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-17614-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

3 اولویت آموزش و پرورش در حوزه محرومیت‌زدایی از دانش‌آموزان عشایر

وزیر آموزش و پرورش گفت: فراهم کردن فضای آموزشی مناسب، توانمندسازی معلمان، استفاده از آموزش مجازی از جمله اولویت‌های ما برای رفع محرومیت از دانش‌آموزان عشایر است. 
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، فخرالدین دانش‌آشتیانی امروز 22 تیر ماه در حاشیه افتتاحیه اردوی دانش‌آموزان دختر عشایر کشور که در اردوگاه ثامن‌الحجج برگزار شد، اظهار کرد: برای رفع محرومیت  دانش‌آموزان عشایر سه مساله را مدنظر داشتند اول از همه فراهم کردن فضای آموزشی مناسب در مناطق عشایری در اولویت برنامه‌های ما قرار گرفته است در این زمینه از نهادهای مختلف کمک گرفته‌ایم به طور مثال با نهادهای برکت، علوی و ... جلساتی برگزار شده تا بتوانیم فضای آموزشی مناسب را فراهم کنیم. 

وی با اشاره به اینکه توانمندسازی معلمان دانش‌آموزان عشایر از دیگر اولویت‌های ما است، ادامه داد: سهمیه‌ای که برای عشایر در نظر گرفته شده فراتر از سایر مناطق است تا بتوانیم معلم با کیفیت برای دانش‌آموزان عشایری داشته باشیم. 

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه روی محتوا مخصوصا با استفاده از آموزش مجازی در کار کردن هستیم، تصریح کرد: می‌خواهیم در مناطقی که با محرومیت روبه‌رو هستند با استفاده از آموزش مجازی این محتواها را آموزش دهیم، حتی مدارس سیاری نیز در نظر گرفته‌ایم که مجهز به فناوری اطلاعات باشند تا دانش‌آموزان عشایر از این امکان استفاده کنند.

دانش‌آشتیانی در خصوص اهداف برگزاری اردوی دانش‌آموزان عشایر، عنوان کرد: بسیاری از این دانش‌آموزان بار اولی است که به پابوس امام رضا(ع) می‌آیند با توجه به اینکه آنان بسیار سخت‌کوش هستند حق آن‌ها است که در درجه اول به مشهد سفر کنند، این موضوع به تنهایی می‌تواند هدف برگزاری اردوی دانش‌آموزان عشایر باشد، اما ما فعالیت‌های مختلفی از جمله فعالیت‌های مهارتی، آموزش‌های موردنیاز و ... را برای دانش‌آموزان در نظر گرفته‌ایم.

وی افزود: بیشترین بهره‌ای که دانش‌آموزان عشایر می‌توانند از این موضوع ببرند آشنایی با آداب و رسوم و سایر اقوام است، برگزاری چنین اردوهایی بر تعلیم و تربیت برای رشد فکری و تعاملات اجتماعی دانش‌آموزان نقش کلیدی دارد. 

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: براساس ارزیابی‌های ما اردوی دانش‌آموزان عشایر یکی از سخت‌ترین اردوهایی است که در مجموع کشور برگزار می‌شود، مهم‌ترین دستاورد این اردو مهارت‌آموزی است که دانش‌آموزان در کنار یکدیگر به فعالیت جمعی می‌پردازند.

دانش آشتیانی گفت: همچنین انجام دادن فعالیت‌های جمعی و اردوی دانش‌آموزان عشایر سبب می‌شود آنان با شادی وصف‌ناپذیری به کلاس درس برگردند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: