• جمعه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 964-9185-5
  • خبرنگار : 15214
  • منبع خبر : ----

جنتی: باید انسجام خود را حفظ کنیم

رییس ستاد انتخاباتی حزب اعتدال و توسعه گفت: توسعه کشور و منافع ملی باید هدف اول ما باشد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر علی جنتی 22 تیرماه در همایش تقدیر از شورآفرینان ستاد انتخابات حزب اعتدال و توسعه دکتر حسن روحانی در خراسان رضوی که در تالار ابن هیثم پردیس شهید بهشتی مشهد برگزار شد، ضمن تشکر از کسانی که در زمان انتخابات فعالیت کردند، اظهار کرد: کارزار سختی را پشت سر گذاشتیم. در یک طرف اندیشمندان، نخبگان و جوانان که آمده بودند از دکتر روحانی حمایت کنند، در طرف دیگر بسیاری از ائمه جمعه، اعضای مجلس خبرگان، صدا و سیما و بسیاری از نهادهایی که به لحاظ قانونی نباید از شخص خاصی حمایت کنند، در انتخابات پشت سر رقبای ایشان ایستادند.

وی افزود: در این انتخابات تعداد کسانی که به آقای روحانی رای دادند افزایش پیدا کرد و انتظار ما این بود که حداقل 28 میلیون رای بیاورند، اگر مشکلاتی که در روز انتخابات پیش آمد نبود و رای بیشتری د‌اده می‌شد و مردم معطل نمی‌شدند حداقل 5 میلیون رای بیشتر اخذ می‌شد که 4 میلیون آن حتما به دکتر روحانی تعلق می‌گرفت.

رییس ستاد انتخاباتی حزب اعتدال و توسعه عنوان کرد: کسانی که به دکتر روحانی رای دادند، در واقع به یک تفکر و اندیشه رای دادند. بعد از 38 سال کسانی که در حوزه سیاست فعالیت می‌کنند در دو جبهه کاملا متفاوت مشغول به فعالیت هستند. یک گروه طرفدار آزادی سیاسی، آزادی بیان، اقتصاد آزاد، تعامل با جهان و آزادی فرهنگی هستند و جبهه دیگر در تمام این حوزه‌ها به دنبال محدود کردن آزادی‌های سیاسی و فرهنگی، دولتی کردن اقتصاد و محدود کردن رابطه ما با دنیاست.

جنتی اظهار کرد: در حوزه مجازی تفکری که پشت آقای روحانی ایستاد معتقد است که فضای آزاد در چارچوب قانون برای همه فراهم باشد. وزیر اطلاعات در صحبتی بیان کرد« 2 و نیم درصد فضای تلگرام مشکل دارد و بقیه آن مشکلی ندارد». ولی جبهه مخالف درصدد فیلتر کردن این فضاها هستند.

وی خاطرنشان کرد: اصولا در سیاست دشمنی و دوستی پایدار وجود ندارد و باید براساس منافع ملی با کشورهای دیگر رابطه برقرار کنیم. یکی از افتخارات بزرگ دولت دکتر روحانی به فرجام رساندن برجام بود که آثار آن را می‌بینیم و جبهه مقابل این دستاورد را به عنوان یک ضد ارزش تلقی می‌کند و در برخی نوشته‌ها به عنوان فاجعه برجام از آن یاد می‌کنند. 

رییس ستاد انتخاباتی حزب اعتدال و توسعه گفت: مشکل عمده‌ای که ما در این دوره داشتیم سقوط کامل اخلاق بود که در مناظرات شاهد آن بودیم. کسانی که خودشان را برای اداره کشور آماده کرده بودند و صلاحیتشان از طرف شورای نگهبان تایید شده بود، به امور شخصی افراد ورود پیدا می‌کردند، به رییس جمهور مستقر و معاون اول رییس جمهور می‌گفتند که« شما دروغ می‌گویید» و سقوط اخلاق در هیچ دوره‌ای به این اندازه وجود نداشت.

وی افزود: سند 2030 که ترجمه آن وجود دارد و متن سند بر روی سایت یونسکو است، در یک جا به برابری جنسیتی اشاره کرده و جبهه مخالف در شهرها و روستاها با پخش کردن پلاکاردها نشان می‌داد که اگر آقای روحانی رییس جمهور شود هم‌جنس بازی را در کشور توسعه می‌دهد.

جنتی اظهار کرد: انتخابات را پشت سر گذاشتیم و آقای روحانی امروز رییس جمهور همه کشور ایران است و امروز باید توسعه کشور و منافع ملی هدف اول باشد. منشور حقوق شهروندی که آقای روحانی آماده کردند از بهترین کارهایی است که در این دولت انجام شده و اگر در کشور این منشور تحقق پیدا کند بسیاری از مشکلاتی که با آن روبرو هستیم رفع خواهد شد.

وی بیان کرد: رئیس جمهور تمام تلاش خود را در جهت محقق کردن شعارهای انتخاباتی خواهد کرد ولی موانع زیاد است و دست‌اندازی زیادی صورت می‌گیرد تا یک حرکت کند شود، البته همه کارها هم به دست رییس جمهور نیست.

رییس ستاد انتخاباتی حزب اعتدال و توسعه افزود: باید انسجام خود را حفظ کنیم و خطری که وجود دارد این است که دچار اختلاف شویم، نباید هدف را فراموش کنیم و نباید به دنبال سهم‌خواهی باشیم، اگر چنین باشد در انتخابات مجلس و دولت آینده خواهیم باخت، باید از تمام نیرو‌های جوان استفاده شود و دلیل عدم استفاده از نیروهای جوان در دوره قبل به این دلیل بود که آقای احمدی‌نژاد در مدت 8 سال ریاست جمهوری 890 هزار نیرو استخدام کرد که براساس شایسته سالاری نبود و دولت یازدهم مجبور شد در ابتدای کار هرگونه به کارگیری از نیروها را ممنوع کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: