• جمعه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 964-9285-5
  • خبرنگار : 15214
  • منبع خبر : ----

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب:

کار سیاسی زیربنای اصلاح جامعه است

دبیر مجمع روحانیون مبارز در خراسان رضوی گفت: کار سیاسی زیربنا اصلاح جامعه است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت‌الاسلام علی عجم 22 تیرماه در همایش تقدیر از شورآفرینان ستاد انتخاباتی حزب اعتدال و توسعه دکتر حسن روحانی در خراسان رضوی که در تالار ابن هیثم پردیس شهید بهشتی مشهد برگزار شد، ضمن تشکر از کسانی که در زمان انتخابات فعالیت کردند، اظهار کرد: کار سیاسی اساسی‌ترین و پرثواب‌ترین کار یک انسان مومن و مسلمان است. برعکس آنچه که در ذهن جامعه مذهبی ماست که دین با کار سیاسی سازگار نیست اما کار سیاسی زیربناهای اصلاح جامعه را انجام می‌دهد و تا زیربناها اصلاح نشود، جامعه اصلاح نخواهد شد.

وی ادامه داد: توسعه سیاسی به اصلاح ساختار مدیریت و حاکمیت جامعه می‌پردازد و تا حاکمیت و مدیریت جامعه درست نباشد، ما نمی‌توانیم انتظار نجات از بزهکاری‌ها، چالش‌ها و نابسامانی‌ها را داشته باشیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب بیان کرد: اگر کار سیاسی انجام نگیرد دین در جایگاه خود قرار نمی‌گیرد و ما از راه اصلاح حاکمیت و مدیریت است که می‌توانیم به توسعه دینی، فرهنگی، اقتصادی و امنیت برسیم و هم‌زیستی مسالمت‌آمیز داشته باشیم.

دبیر مجمع روحانیون مبارز خراسان رضوی با اشاره به اینکه پیشگامان اصلاح جامعه بشری و خدمت‌گزاران واقعی جامعه آن کسانی هستند برای عدالت، آزادی و برابری تلاش می‌کنند، افزود: امروز افراطی گری و خشونت در جامعه مسلمانان فتنه بزرگی را آفریده است، این فتنه بدترین چهره از اسلام را به نمایش گذاشته شده و اسلام هراسی معضل اساسی دین ماست. با شرکت در کار سیاسی جریان خشونت‌طلب و تمامیت‌خواه که از مذهب بدترین چهره را نشان می‌دهد به عقب رانده می‌شود .

وی خاطرنشان کرد: کار مومنانه کردن فقط مسجد ساختن و صدقه دادن نیست. مسجدی که درونش انسان‌هایی ساخته شود که بگویند زغال سفید است و تایید کنند و در روز چهارشنبه برایشان نماز جمعه بخوانند و نفهمند به درد نمی‌خورد. مسجد زمانی مسجد دینی است که جامعه به حدی برسد که انسان‌ها جامعه خود را تحلیل کنند، مسائل خود را درک کنند و دوستان و دشمنان خود را بشناسند. موضوع دین مردم است و چگونه است که ما در سرنوشت خود مسئولیم اما در رابطه با مسئله حاکمیت که در سرنوشت ما موثر است نقش نداشته باشیم؟

عجم خطاب به حاضران این نشست اظهار کرد: مردم حق برخورداری از حاکمیت عادلانه را دارند و کنشگران سیاسی به سهم خودشان سهم بسیاری در این امر داشتند و امر به معروف و نهی از منکر واقعی را شما انجام دادید، چراکه امر به معروف و نهی از منکر واقعی نظارت بر مدیریت و حاکمیت کشور است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: