• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-18814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دبیر منتخبان شورای پنجم شهر مشهد:

سازمان امور شهرداری‌ها به سطح معاونت ریاست جمهوری ارتقا یابد

دبیر و سخنگو منتخبان پنجمین دوره شورای شهر مشهد گفت: اگر دولت و مجلس شورای اسلامی حمایت لازم را نداشته باشند، اتفاق خاصی در شوراها نخواهد افتاد.
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدرضا حیدری در «نشست هم‌اندیشی شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با شوراهای اصلاح‌طلبان استان‌ها و منتخبین شورای اسلامی مراکز استان‌ها» با تاکید بر لزوم حمایت مجلس شورای اسلامی و دولت از شورای اسلامی شهرها، عنوان کرد: در حال حاضر دو طرح و لایحه در مجلس و دولت در خصوص تبدیل سهم شهرداری‌ها در ارزش افزوده از عوارض به مالیات همچنین مدیریت واحد شهری در حال بررسی است که بر خلاف تقویت نظام شورایی بوده و نیاز به بازبینی و توجه دارد.

وی ادامه داد: لازم است با استفاده از نظرات متخصصان و کارشناسان به دنبال اصلاح این دو موضوع بود.

حيدري تصریح کرد: همچنین برای ارتقای نظام شورا که در 14 سال گذشته محقق نشده انتظار داریم سازمان امور شهرداری‌ها به سطح معاونت ریاست جمهوری ارتقا یابد.

دبیر منتخبان شورای پنجم شهر مشهد با تاکید بر سازمان‌دهی توقعات شوراها، خاطرنشان کرد: این سازمان باید بتواند پاسخگوی نیازها باشد تا تداوم پیدا کند بنابراین سازماندهی توقعات و انتظارات الزامی است؛ در همین رابطه خواهشمندم برای حفظ رابطه تنگاتنگ اصلاح‌طلبان در همین نشست مدلی برای انتقال انتظارات شورای شهرستان‌ها اندیشیده شود.
 
رییس شورای اصلاح‌طلبان خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود پیروزی لیست امید در مشهد را محصول سازماندهی و برنامه‌ریزی در این شهر و همچنین شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان دانست و گفت: در مشهد همه توجه‌ها به انتخابات ریاست جمهوری بود و حتی برخی نخبگان سیاسی از انتخابات شوراها ناامید شده بودند، با این وجود طی یک خیزش مردمی در مشهد لیست اصلاحات به صورت تمام و کمال پیروز شد.
 
وی با تقدیر از فعالیت احزاب و تشکل‌های سیاسی همچنین ستادهای انتخاباتی کاندیداها در جریان انتخابات شوراها، گفت: البته که نباید از نقش مردم مشهد و هوشمندی آنان در این پیروزی بزرگ غافل شد.

وی ادامه داد: نقش دوستان در کمیته‌ها و انعطاف سیاست‌های شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در پیروزی لیست امید بسیار تاثیرگذار بود و در حالی که همه نگران عدم انسجام لیست اصلاحات بودند در لیست بندی به نحوی عمل کردیم که اکثریت و اقلیت در لیست سهم داشته باشند.
 
حیدری خاطرنشان کرد: خوشبختانه هیچ صدای متفاوتی ایجاد نشد و با یک حرکت واحد و مدیریت و کارآمدی ستاد انتخابات اصلاح طلبان با هدایت خانم گندمی و با یک عملیات کارآمد و تبلیغات موثر به پیروزی رسیدیم.
 
وی از اعلام آمادگی مشهد برای میزبانی دومین نشست هم‌اندیشی شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با شوراهای اصلاح‌طلبان استان‌ها و منتخبین شورای اسلامی مراکز استان‌ها خبر داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: