• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 964-10285-5
  • خبرنگار : 15215
  • منبع خبر : ----

مسئول سیاسی سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام(ره):

سمت‌وسوی تغییرات در کابینه به سمت کارآمد شدن باشد

مسئول سیاسی سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام(ره) در خراسان رضوی مطرح کرد: سمت و سوی تغییرات در کابینه دولت دوازدهم باید به سمت اصلاح طلبی و کار آمد شدن وزارتخانه‌ها صورت گیرد.

محمد صابریان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص تغییر در کابینه دولت دوازدهم اظهار کرد: بخش قابل توجهی از مدیران قدیمی و سن بالای کابینه دولت یازدهم نیاز به تغییر دارند.
 
وی درباره حضور زنان در کابینه دولت دوازدهم عنوان کرد: هدف افزایش مشارکت زنان در مسائل کشور است نه صرفا حضور آن‌ها در وزاتخانه‌ها، همانطور که در دولت دهم مشاهده کردیم، وزیر بهداشت یک خانم بود اما تمام معاونت‌ها و مسئولیت‌های اصلی دست مردان بود، اما وزیری مثل آقای زنگنه که نسلی جوان از مدیران زن را به عنوان مدیران ارشد صنعت نفت به ساختار وزارتخانه خانه معرفی می‌کند و از مشارکت زنان در حوزه صنعت نفت استفاده می‌کند.
 
 صابریان ادامه داد: علت اینکه از ابتدای انقلاب تا الان فقط از یک وزیر خانم در کابینه دولت‌ها استفاده شده فضای جامعه است که اجازه ورود و حضور زنان را نه تنها در عرصه‌های سیاسی بلکه در همه عرصه ها به بانوان نمی‌دهد، در حال حاضر که فضای اجتماع در در حال تغییر است بانوان باید روی توانمندسازی خودشان کار کنند تا بتوانند بر اساس کارآمدی انتخاب شوند نه بر اساس امتیاز جنسیتی که چون زن هستند روی کار بیایند.
 
دبیر سابق شورای ناظر انجمن اسلامی دانشگاه فردوسی با تاکید بر اینکه سن وزرا ملاکی برای تعیین آنها نیست، اظهار کرد: ولی متاسفانه کسانی که سن بیشتری دارند از لحاظ آشنایی به علم و مسائل روز دنیا بسیار عقب ترند، اما افرادی مانند آقای زنگنه با وجود بالا بودن سن‌شان تسلط زیادی بر مسائل روز دنیا دارند.
 
 وی در خصوص عملکرد وزرا در کابینه یازدهم گقت: به نظر من در وزارت خارجه نباید تغییری ایجاد شود زیرا دکتر ظریف به خوبی توانست ماموریت‌هایی که از سمت دولت و نظام بر عهده او گذاشته شده بود را انجام داده و همه را با موفقیت پشت سر بگذارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: