• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-12290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

برداشت 9 هزار تن جو آبی در مزارع خوشاب

برداشت جو آبی در شهرستان خوشاب از نیمه خرداد ماه آغاز و در نیمه تیر ماه امسال پایان یافت

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از اداره جهادکشاورزی شهرستان خوشاب، رمضانعلی نصر‌آبادی مسئول تولیدات گیاهی جهادکشاورزی این شهرستان ضمن بیان این مطلب گفت: سطح زیر کشت جو آبی شهرستان 3500 هکتار که از این سطح، 9000 تن محصول جو برداشت شده است.

وی ادامه داد: در 2100 هکتار از مزارع زیر کشت جو آبی شهرستان عملیات کم‌خاکورزی اجرا گردیده است و حذف 5 مرحله از عملیات خاکورزی، سبب افزایش 20 درصدی راندمان آبی، کاهش مصرف نهاده‌ها (بذر، کود شیمیایی و...) کاهش هزینه‌ و مصرف انرژی در نهایت افزایش درآمد کشاورزان شده است.

تاکنون 4700 تن گندم آبی از مزارع شهرستان خوشاب برداشت شده است

مسئول تولیدات گیاهی جهادکشاورزی شهرستان خوشاب نیز در این خصوص اظهار کرد: برداشت گندم در شهرستان آبی در شهرستان خوشاب از اواخر خرداد ماه آغاز و تا نیمه مرداد امسال ادامه دارد.

وی گفت: سطح زیر کشت گندم آبی شهرستان 3000 هکتار و تاکنون از سطح 2200 هکتار آن به میزان 4700 تن گندم آبی برداشت شده است.

نصر‌آبادی افزود: پیش‌بینی می‌شود که 6000 تن گندم آبی از سطح مزارع شهرستان خوشاب برداشت شود.

مسئول تولیدات گیاهی  جهادکشاورزی شهرستان خوشاب بیان کرد: در 1600 هکتار از مزارع زیر کشت گندم آبی شهرستان عملیات کم خاکورزی اجرا گردیده است و حذف 5 مرحله از عملیات خاکورزی باعث افزایش 20 درصدی راندمان آبی، کاهش مصرف نهادها(بذر، کود شیمیایی و ...) کاهش هزینه و مصرف انرژی شده و در نهایت افزایش درآمد کشاورزان شده است

برداشت انگور یاقوتی نوبرانه شهرستان خوشاب

وی همچنین ادامه داد: برداشت انگور یاقوتی نوبرانه شهرستان خوشاب از نیمه دوم خرداد ماه امسال آغاز و تا اوایل مرداد ماه ادامه دارد.

مسئول تولیدات گیاهی جهادکشاورزی خوشاب همچنین عنوان کرد: سطح زیر کشت انگور یاقوتی در این شهرستان 1500 هکتار است و پیش‌بینی می‌شود 1500 تن محصول تولید شودکه البته مقدار تولید این محصول تابع میزان بارندگی و از 500 کیلوگرم تا هزار کیلوگرم در هکتار متغیر است.

نصر‌آبادی افزود: مزیت‌های نسبی انگور یاقوتی مقاوم‌ بودن به خشحکی، زودرس بودن، قیمت بسیار مناسب با وجود نوبرانه بودن و ارگانیک بودن آن است.

وی افزود: انگور یاقوتی از محصولاتی است که هیچ‌گونه مبارزه شیمیایی بر علیه آفات و بیماری‌ها در آن صورت نمی‌گیرد و مبارزه با علفهای هرز آن نیز کاملا مکانیکی می‌باشد و به همین دلیل مهمترین ویژگی انگور یاقوتی شهرستان، ارگانیگ بودن آن است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: