• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-19586-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

موزه نامرئی دانمارک

به تازگی گروه  Bjarke Ingels موزه TIRPITZ را در دانمارک طراحی کرده است. این موزه دارای ساختمانی منحصربه‌فرد بوده و به طور استادانه و با مهارت در زیر تپه‌های شنی مخفی شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از اینهبیتت، موزه TIRPITZ ترکیبی از چهار نمایشگاه داخلی بازسازی شده و توسعه یافته پناهگاه‌های جنگی است.  این موزه نامرئی حدود 2800 متر مربع مساحت دارد، در زیرزمین مدفون شده است و تقریبا برای بازدیدکنندگان از بالا مثل پناهگاه‌های زیرزمینی مشاهده می شود. حیاط بیرونی آن نیز دسترسی به چهار گالری زیرزمینی را فراهم کرده است. از دیگر ویژگی‌های این موزه استفاده از نور طبیعی با استفاده از پنل‌های شیشه‌ای 6 متری است که با پناهگاه‌های زیرزمینی تاریخی مرتبط است.

البته معماری این موزه با پناهگاه‌های آلمان در جنگ جهانی دوم که در همسایگی موزه هستند متفاوت بوده و اشیا سنگین سحرآمیز در مقابل اشیا سبک و جالب موزه جدید قرار گرفته‌اند.

گالری‌ها به طور یکپارچه در داخل تپه‌ها قرار دارند  و مکانی در داخل شن‌ها ایجاد شده که در مقابل استحکامات نظامی آلمان و ستون‌های یکپارچه بتنی آن زمان است. همچنین زمین‌های اطراف موزه به سمت موزه تنزل یافته، در آنجا مرکزیت یافته‌اند و نور را به قلب موزه هدایت می کنند. این سنگر نقطه تحول میراث تاریک و دور از دسترس و تبدیل آن به مکان ملاقات جدید است.

آژانس هلندی Tinker Imagineers نمایشگاه دائمی و موقت " ارتش بتنی" مربوط به هیتلر را به نمایشگاه " طلای سواحل غربی" تبدیل کرده است.

بیشتر این ساختمان از فولاد، بتن، شیشه و مواد چوبی ساخته شده و دارای چشم‌انداز طبیعی است.

پیش‌بینی می‌شود این موزه سالانه 100 هزار گردشگر را به خود جلب کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: