• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-19786-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دانشکده پرستاری و مامايی مشهد، جزو سه دانشکده برتر کشور

مسئول و رابط بین الملل دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: دانشکده پرستاری و مامایی مشهد با ۴۶ دانشجو در مقطع Ph.D، ۲۴۷ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد، ۸۶۵ دانشجو در مقطع کارشناسی و در اختیار داشتن امکانات و تجهیزات مناسب در حوزه های آموزشی و پژوهشي و رفاهی جزو سه دانشکده برتر پرستاری و مامایی در کشور شناخته می‌شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر مریم مرادی در خصوص پتانسیل و توانایی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: دانشکده پرستاری و مامایی مشهد دارای شش گروه آموزشی شامل داخلی و جراحی، مامایی، اتاق عمل و بیهوشی، مدیریت بهداشت روان ، کودک و نوزاد و گروه فوریت می باشد.

 وی تاکید کرد: در مجموع ۷۱ عضو هیات علمی در 6 گروه آموزشی دانشکده شامل یک استاد، سه دانشیار، ۱۷ استادیار، ۳۸ مربی و ۱۲ عضو غیر هیات علمی مشغول به فعالیت هستند.

مسئول و رابط بین الملل دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۴۶ دانشجو در مقطع دکتراي تخصصي (Ph.D) شامل ۲۳ دانشجو در رشته بهداشت باروري و ۲۳ پرستاري است.

مرادی، به تحصیل ۲۴۷ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده پرستاری اشاره کرد و بیان داشت: این تعداد دانشجو به تفکیک رشته شامل مامایی ۵۷، آموزش پرستاری ۱۳، مشاوره در مامایی ۲۹، پرستاری سالمند ۱۹، پرستاری سلامت جامعه ۱۷، پرستاری روان ۱۲، پرستاری مراقبت های ویژه ۲۴، پرستاری مراقبت های ویژه نوزادان ۱۴، پرستاری داخلی و جراحی ۴۰ و پرستاری کودک ۲۲ است.

وی خاطرنشان کرد: ۸۶۵ دانشجو نیز در هفت رشته در مقطع کارشناسی به تفکیک پرستاری ۴۰۸، مامایی ۱۵۱، هوشبری پیوسته ۹۳، هوشبری ناپیوسته ۲۱، اتاق عمل پیوسته ۱۱۹، اتاق عمل ناپیوسته ۲۶ و فوریت های پزشکی ۴۷ در حال تحصیل هستند.

عضو هیات علمی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد: دانشکده پرستاری مشهد روند توسعه ای بسیار خوبی را دنبال می کند و در حال حاضر دارای دپارتمان تحصیلات تکمیلی شامل چهار کلاس مجهز، اتاق های استقرار دانشجویان دکترا با تجهیزات کافی و ۱۷ کلاس درس برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد با تجهیزات کافی می باشد.

مرادی به مرکز آموزش مهارت های بالینی دانشکده با هشت واحد اشاره و اضافه کرد: ، واحد کتابخانه دانشکده نیز با ظرفیتی بالغ بر ۱۵ هزار جلد کتاب فارسی، دو هزار و ۲۰۰ جلد کتاب لاتین، ۴۵۰ عنوان پایان نامه و ۵۰۰ عنوان لوح فشرده در اختیار دانشجویان قرار دارد.

وی عنوان کرد: واحد کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشکده با بیش از ۵۵ دستگاه رایانه، دو سالن کنفرانس و اجتماعات جرجانی و ابن سینا، دپارتمان PHD و... تلاش در ارائه خدمات مورد نیاز دانشجویان خود دارد.

عضو هیات علمی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: دانشکده پرستاری و مامایی به عنوان یک دانشکده مادر در منطقه شمال شرق کشور مطرح می باشد و دارای نیروی انسانی با انگیزه، باتجربه و پرتلاش است.

مرادی، مجاورت دانشکده پرستاری و مامایی با مرکز درمانی بزرگ امام رضا(ع) و قائم(عج) را از موقعیت های مناسب این دانشکده دانست و گفت: این دانشکده جزو سه دانشکده برتر پرستاری و مامایی کشور و برخوردار از مرکز آموزش بالینی مجهز در نوع خود است.

وی اضافه کرد: دانشکده پرستاری نسبت مطلوبی میان دانشجویان تحصیلات تکمیلی خود به کل دانشجویان برقرار کرده است و دارای دو مجله مصوب علمی، پژوهشی و اسکوپوس و یک مرکز تحقیقات می باشد.

عضو هیات علمی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد یادآور شد: مرکز فناوری اطلاعات دانشکده پرستاری باحدود ۷۰ پایانه اتصال به شبکه اینترنت فعالانه در اختیار دانشکده قرار دارد و در کنار این خدمت می توان به لابراتوار دو منظوره زبان و آموزش کامپیوتر با ظرفیت ۳۰ نفر اشاره کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: