• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-19414-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی خبر داد

انجام 2250 مورد سازش پس از مشاوره طلاق در بهزیستی خراسان رضوی

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: از ابتدای خرداد سال گذشته تاکنون از مجموع مشاوره‌های طلاق بهزیستی در سطح استان   2250 مورد سازش پس از مشاوره طلاق داشته‌ایم.
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، غلامحسین حقدادی  امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته بهزیستی در اداره کل بهزیستی استان برگزار شد، اظهار کرد: طلاق در خراسان رضوی در سال های گذشته رو به رشد بود به گونه‌ای که در سال 93 رتبه اول کشور را داشتیم طبق هماهنگی که بهزیستی و دادگستری انجام دادند طرح ابتکاری در این زمینه انجام دادیم.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر افرادی که قصد طلاق دارند در ابتدا باید به بهزیستی مراجعه کنند، مشاوره بگیرند و در صورت نیاز به دادگاه ارجاع داده خواهند شد، از خرداد ماه سال گذشته تاکنون 18 هزار و 200 نفر متقاضی مشاوره طلاق بوده اند که در سیستم به صورت آنلاین ثبت شده است.
 
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی عنوان کرد: از این تعداد 10 هزار و 751 مورد تمام جلسات مشاوره‌ای را سپری کرده‌اند از این تعداد 1800 مورد سازش انجام داده‌‌اند، علاوه بر این تعداد براساس آمارهای دستی در مناطقی که تحت پوشش سامانه نیستند 450 مورد سازش پس از مشاوره طلاق داشته‌ایم، در مجموع 2250 مورد سازش پس از مشاوره طلاق از ابتدای خرداد سال گذشته تاکنون در استان انجام شده است.
 
حقدادی افزود: در حال حاضر میزان مراجعه به دادگستری برای طلاق به شدت کاهش یافته است براساس آمار ثبت‌ و احوال برای اولین بار در مشهد میزان طلاق در سال گذشته نسبت به سال 94، 8.1 درصد کاهش داشته است.
 
وی خاطرنشان کرد: براساس آمار ثبت احوال، طلاق در سطح کشور 4 درصد رشد داشته در حالی که در سطح استان کاهش 3.4 درصدی طلاق را مشاهده می‌کنیم.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: