• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-20286-5
  • خبرنگار : 15160
  • منبع خبر : ----

معرفی چهار گجت موثر در کنترل خواب و رویا

پیشرفت روزافزون فناوری در چند سال اخیر به مرحله‌ای از نبوغ رسیده که اکنون شرکت‌های صاحب‌نام تولیدکننده تجهیزات الکترونیک، چهار گجت موثر در کیفیت خواب و کنترل رویا معرفی کرده‌اند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از ساینس، با نصب گجت‌های هوشمند بر روی چشم یا پیشانی، کاربران می‌توانند از وضعیت رویای خود آگاه ‌شوند و طبق ادعای تولید‌کنندگان حتی کنترل خواب نیز با این فناوری میسر شده است.

پردازش و رصد فعالیت‌های مغز در چهار گجت جدید با استفاده از الگوهای مغزی و از طریق حسگر گیرنده امواج مغزی یا EEG انجام می‌شود.

پژوهش‌های  انجام شده در زمینه کیفیت خواب همچنین نشان می‌دهد که الگوهای مغزی با پدیده خواب همراه با حرکات سریع چشم یا REM است.

در طول پدیده خواب همراه با حرکات چشم، فعالیت مغز تقریبا مشابه با بیداری است.

اولین گجت هوشمند کنترل رویا و خواب، ماسک خواب شرکت نیورون است که با قیمت 119 دلار در تاریخ 27 جولای به بازار عرضه خواهد شد.

این گجت هوشمند با استفاده از گیرنده امواج مغزی پدیده خواب REM را شناسایی می‌کند، پس از شناسایی وضعیت خواب کاربر با استفاده از چند لامپ ال‌ای‌دی و امواج صوتی کیفیت و وضعیت خواب را تحت کنترل در می‌آورد.

دومین گجت هوشمند محصول شرکت آی‌باند است که در ماه دسامبر سال جاری میلادی به بازار عرضه خواهد شد.

گجت شرکت آی‌باند به صورت یک نوار بر روی پیشانی کاربر نصب می‌شود و فعالیت آن با رصد امواج مغزی آغاز می‌شود و با تولید آوای صوتی از بیدار شدن کاربر در خواب جلوگیری کرده و در نهایت در کیفیت خواب کاربر موثر است.

گجت موثر در کیفیت خواب شرکت لوسید کچر نیز در ژانویه سال 2018 به بازار عرضه می‌شود که با تحریک مغزی با سیگنال‌های کنترل شده باعث افزایش کیفیت خواب کاربر می‌شود.

این گجت هوشمند با ویژگی‌های متفاوت نسبت به سایر وسایل معرفی شده با قیمت 350 دلار به بازار عرضه خواهد شد.

شرکت صنایع الکترونیک آرورا نیز با معرفی گجت هوشمند موثر در کیفیت خواب با فناوری تشخیص امواج مغزی- قلبی و پردازش وضعیت خواب از طریق سیگنال‌های صوتی و تصویری در کیفیت خواب کاربر موثر است.

گجت هوشمند شرکت آرورا با طراحی منحصر به فرد و عدم مزاحمت در هنگام خواب با قیمت پیش‌فروش 150 دلار به بازار عرضه خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: