• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 964-7691-5
  • خبرنگار : 15220
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل یک هتل‌ سه ستاره در مشهد مطرح کرد:

"امنیت" دلیل جذب گردشگران اروپایی به ایران

مدیرعامل یک هتل‌ سه ستاره در مشهد گفت: گردشگرانی که از فرانسه، آلمان و بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی و حتی آمریکایی به کشورمان سفر می‌کنند ایران را به دلیل امنیتی که دارد برای سفرهای خود انتخاب می‌کنند.

امیر سامان سایه‌بان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-  منطقه خراسان، با تاکید بر اینکه بسیاری از ارگان‌های مختلف می‌توانند با همکاری بیشتر، زمینه جذب گردشگر را نیز فراهم کنند، اظهار کرد: من به عنوان فعال بخش خصوصی معتقدم که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید به وزارتخانه تبدیل شود زیرا در این صورت به مراتب می‌تواند از وضعیتی که اکنون دارد متمرکزتر و درست‎تر عمل کند.

وی با اشاره به اینکه دولت می‌تواند درآمد بسیار بیشتری را از گردشگران و زائران کسب کند، افزود: دولت باید به این سمت برود که این سازمان را قوی‌تر کند و افراد متخصص را به کار گیرد، بدین منظور که برای افراد متخصص و فعال در حوزه‌های هتلداری، گردشگری و... تورهای علمی در خارج از کشور با ارائه تسهیلات برگزار کند.

این هتلدار گفت: در حال حاضر نگاه این دولت به حوزه گردشگری تغییرات بسیار خوبی یافته است و به خصوص نسبت به دو سه سال اخیر رشد بیشتری داشته است که این تغییرات در راستای بهبود عملکرد خود در این زمینه است. در واقع احساس می‌شود که دولت تلاش دارد تا بستر مناسبی را فراهم کند تا عملکرد خود را در حوزه گردشگری بهبود ببخشد.

کارشناس گردشگری و هتلداری اتحادیه هتلداران خراسان رضوی عنوان کرد: همچنین در بخش دیپلماسی خارجی نیز تغییراتی صورت گرفته است و مسوولان در این دولت در تلاش هستند که ایران را کشوری امن معرفی کنند و این عامل در جذب گردشگر بسیار دارای اهمیت است.

وی تصریح کرد: باید اشاره کنم که گردشگرانی که از فرانسه، آلمان و بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی و حتی آمریکایی به کشورمان سفر می‌کنند ایران را به دلیل امنیتی که دارد برای سفرهای خود انتخاب می‌کنند.

سایه‌بان خاطرنشان کرد: اما اتفاقی که در رابطه با کنسولگری عربستان در ایران اتفاق افتاد، صنعت گردشگری را با مشکل مواجه کرد و باعث شد که حضور گردشگران حوزه خلیج فارس در ایران و به ویژه مشهد که شهری زیارتی است و زائران بسیاری از کشورهای حوزه خلیج به این شهر سفر می‌کنند به شدت کاهش یابد، اما خوشبختانه حدود 6 ماه است که این وضعیت نیز بهتر شده و رشد چشمگیری داشته است.

وی تاکید کرد: بنابراین برای بهتر شدن این عملکرد باید بستر مناسبی را در زمینه‌های مختلف فراهم کرد از جمله اینکه باید حمل و نقل هوایی، ریلی و همچنین سیستم تاکسی‌های داخل شهری و... پیشرفت کند.

سایه‌بان اظهار کرد: باید همه ارگان‌های مربوطه با یکدیگر همکاری کنند تا اینکه گردشگران از لحظه‌ای که وارد کشور می‌شوند رفاه نسبی را احساس کنند تا آنها در سفرهای بعدی خود باز هم ایران را انتخاب کنند.

این هتلدار خاطرنشان کرد: به عقیده من سازمان گردشگری باید یک کمیته تحقیقاتی و فنی تشکیل دهد چرا که چنین کمیته‌ای در هر سازمانی می‌‌تواند تمام نقاط ضعف و مشکلاتی که برای جذب گردشگر وجود دارد را بررسی و شناسایی کند.

وی گفت: بارها این موضوع را با فرودگاه مشهد مطرح کرده‌ایم تا در قسمت گیت‌های ورودی و خروجی که گردشگران خارجی رفت و آمد دارند از افراد یا سربازانی که که مسلط به زبان خارجی هستند استفاده شود چرا که این عامل در رضایت گردشگر می‌تواند موثر باشد.

سایه‌بان خاطرنشان کرد: همه این مسائل باید در کارگروه‌های تخصصی و کمیته‌های فنی بررسی شود و در این کمیته نیز از افراد متخصص و افرادی که در این رشته تجربه دارند استفاده شود.

این هتلدار عنوان کرد: شاید برخی از زائران به دلیل اینکه سفر به ایران تا حدودی ارزان‌قیمت است کشورمان را برای سفر انتخاب می‌کنند، البته ما دو گروه گردشگر خارجی در ایران داریم، یک گروه از زائران به دلیل مسائل مذهبی و ارادتی که به حضرت رضا(ع) و حضرت معصومه(س) دارند به ایران سفر می‌کنند که اغلب برای این گروه قیمت مطرح نیست.

وی ادامه داد: نوع و روش زندگی ما به زائران عرب‌زبان که از حوزه خلیج فارس می‌‌آیند بسیار نزدیک است، چرا که آن‌ها هنگامیکه به مشهد سفر می‌کنند خیلی راحت هستند و اقامت خوبی در مشهد دارند، زیرا زندگی در کشوری اسلامی با خلق و خوی آن‌ها سازگارتر است.

سایه‌بان با اشاره به گروه دیگری از گردشگران خارجی که به ایران سفر می‌کنند، خاطرنشان کرد: گروه دیگری از گردشگران هستند که صرفا برای مسائل تاریخی به ایران سفر می‌کنند و به دلیل علاقه خاصی که به تاریخ و تمدن ایران دارند این کشور را برای سفر انتخاب می‌کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: