• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 964-12888-5
  • خبرنگار : 15215
  • منبع خبر : ----

نایب‌رییس هیات موتورسواری و اتومبیل‌رانی خراسان رضوی:

امکان استفاده از مربی مرد برای بانوان ورزشکار را نداریم

نایب رییس هیات موتورسواری و اتومبیل‌رانی خراسان رضوی گفت: مشکل چشمگیر این رشته‌ها عدم حضور مربی مرد برای بانوان است.

معصومه زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان، با بیان اینکه بانوان خراسانی در دو رشته موتورسواری و اتومبیل‌رانی در شاخه‌های  آفرود، کارتینگ، رالی شهری، اتومبیل‌رانی سرعت و اتومبیل‌رانی دریفت در مجموعه ورزشی چند منظوره ثامن‌الائمه فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: به دلیل مذهبی بودن مشهد، موتورسواری بانوان در این شهر رواج ندارد، به همین دلیل خانم‌ها فقط در حد تمرین در پیست اختصاصی بدون حضور آقایان می‌توانند تمرین‌کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه در رشته اتومبیل‌رانی، بانوان در همه شاخه‌های این رشته فعالیت دارند، همچنین بانوان اتومبیل‌ران در مسابقات استانی شرکت کرده و صاحب عنوان هستند، اما به دلیل اینکه هزینه‌های اتومبیل‌رانی بسیار بالاست، در مسابقات قهرمانی کشور نمی‌توانند شرکت کنند.

وی با تاکید بر اینکه نیمی از شرکت‌کننده‌ها در مسابقات اتومبیل‌رانی، خانم هستند، عنوان کرد: در رشته اتومبیل‌رانی 10 بانوی شرکت‌کننده به طور ثابت و مستمر در تمرینات هفتگی و مسابقات قهرمانی استان حضور دارند که امسال در رشته آفرود مقام اول تا سوم را در مسابقات قهرمانی کشور کسب کردند، علاوه بر این یکی از خانم‌های اتومبیل‌ران در مسابقات ملی سال گذشته شرکت کرد و مقام سوم مسابقات آفرود را به دست آورد.

نایب‌رئیس هیات موتورسواری و اتومبیل رانی خراسان رضوی بیان کرد: اتومبیل‌رانی مسابقات ملی ندارد  اما چند مسابقه برون مرزی با عنوان قهرمانی فصلی در این رشته ورزشی برگزار می‌شود که نمی‌توان به آن مسابقه ملی گفت.

وی افزود: 26 پیست فعال در شهرستان‌های خراسان داریم که 15 عدد از این پیست‌ها در شهرستان‌های استان واقع شده‌اند و بانوان در این شهرستان‌ها در مسابقات شرکت می‌کنند.مسابقات در رشته‌های آفرود و رالی در هر فصل برگزار می شود، علاوه بر این در کل استان خراسان مسابقات قهرمانی استان نیز برگزار می‌شود. 

وی در خصوص مشکلات رشته اتومبیل‌رانی و موتور‌سواری عنوان کرد: مشکل چشمگیر رشته اتومبیل‌رانی و موتورسواری این است که نمی‌توانیم از مربی آقا برای بانوان استفاده کنیم. در رشته اتومبیل‌رانی و موتورسواری بانوان  آنقدر حرفی برای گفتن ندارند و آقایان بهتر می توانند آموزش این رشته را بر عهده بگیرند، اما اجازه اینکه مربی آقا در پیست‌ها آموزش بدهند را نداریم.

زارعی تاکید کرد: متاسفانه در رشته موتورسواری، حضور بانوان در مسابقات و اجرای برنامه‌های فرهنگی  هنوز رواج ندارد، تلاش های زیادی در این خصوص انجام شده اما خیلی زمان می‌برد که جواب بگیریم، به همین دلیل بانوان ما خودشان تمرین می‌کنند و مربی ندارند. اگر ورود مربی آقا سرکلاس اتومبیل رانی و موتورسواری بانوان در پیست رواج پیدا کند در این رشته ها پیشرفت زیادی را در حوزه بانوان خواهیم دید.

وی در خصوص حمایت های ارگان های مربوط از این رشته ها با تاکید بر اینکه حمایت مالی سخت انجام می شود، گفت: خوشبختانه علاوه بر حمایت‌های فرهنگی، در همه تمرینات، اورژانس و هلال‌احمر حضور دارند، همچنین نیروی انتظامی نیز تعامل بسیار خوبی دارد و شاهد همکاری ارگان‌ها هستیم. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: