• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-12990-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

ميزان بارش در تيرماه سال جاري طي 25 سال اخير بي‌سابقه بود

رییس اداره هواشناسی شهرستان نیشابور گفت: بارش‌هاي اخير در تير ماه طي 25 سال اخير بي سابقه بوده و البته اين بارندگي‌ها به خصوص براي فضاي سبز شهري بسيار مفيد بود.

مهدي بلوكي در گفت‌وگو با ايسنا- منطقه خراسان، در این خصوص عنوان كرد: از سال تاسيس اداره هواشناسي نيشابور در سال 69 بيشترين بارشي كه در تير ماه داشته‌ايم؛ 7.4 ميليمتر بوده است كه در سال جاري ميزان بارش به 10.4 ميليمتر رسيد.

وي ادامه داد: روز چهارشنبه هفته گذشته 10.2 مليمتر و روز پنج‌شنبه نيز 2/. ميليمتر بارش داشتيم؛ اين بارش‌ها تاثير مثبتي در داخل شهر داشت چرا كه حدود دو هفته با گرماي هوا مواجه بوديم و اين گرما باعث شده بود فضاي سبز نيشابور به دليل كمبود آب و يا كم كاري كه احيانا در آبياري درختان انجام مي‌شود، با مشكل رو به رو شده و با وضعيت نا مناسبي مواجه شود.

بلوكي گفت: اين بارندگي براي فضاي سبز داخل شهر قابل توجه بود و باعث شد درختان شسته شوند و همچنين از حالت بي  ‌آبي نيز نجات پيدا كنند ضمن اين كه يكي از نكات مثبت بارندگي‌هاي اخير اين بود كه سيل به دنبال نداشت و خوشبختانه خسارت به محصولات كشاورزي وارد نشد و از سويي به دليل اين كه زمان بارش كم بود به محصولات باغي نيز صدمه نزد.

رییس اداره هواشناسی شهرستان نیشابور درباره وضعيت آب و هوا در طي روزهاي آتي براي اين شهرستان پيش بيني كرد: بارندگي‌ها پايان يافته  و هوا نيز مجددا رو به گرم شدن خواهد گذاشت. از امروز تا شنبه روزانه يك درجه افزايش دما خواهيم داشت؛ امروز حداكثر دما 32 درجه است و تا روز شنبه حداكثر دما به 36 الي 37 درجه خواهد رسيد و در اين مدت آسمان نيشابور صاف تا كمي ابري خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: