• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-21286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

یکی از نمادهای دانشگاه اسلامی، حضور هیات‌های مذهبی در آن است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در دیدار با اعضای هیأت دانشجویی تشنگان علقمه، نقش هیات‌های مذهبی به عنوان یکی از نمادهای دانشگاه اسلامی را در حفظ  اصول، ارزش‌های دینی و انقلابی مهم خواند و بر حمایت کامل دفتر نهاد رهبری از فعالیت هیأت‌های دانشجویی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر طباطبایی در دیدار با اعضای هیئت دانشجویی تشنگان علقمه، نقش هیئت های مذهبی به عنوان یکی از نمادهای دانشگاه اسلامی را در حفظ اصول و ارزش های دینی و انقلابی مهم خواند و بر حمایت کامل دفتر نهاد رهبری از فعالیت هیئت های دانشجویی تاکید کرد.

در این دیدار، مسئول نهاد دانشگاه علوم پزشکی از جایگاه هیات های مذهبی به عنوان پایگاه قوی فرهنگی، دینی و انقلابی در کشور یاد کرد و افزود: این جایگاه در بین هیات های دانشجویی می تواند به عنوان یک فرصت برای ارائه داشته های عمیق دینی و فرهنگی و نهادینه کردن آن در فضای دانشگاه به کار گرفته شود.

وی با بیان اینکه یکی نمادهای دانشگاه اسلامی، وجود هیات های مذهبی در آن است تاکید کرد: این حضور نباید به شکل جزیره ای و به صورت انحصاری در قالب اجرای برنامه های مذهبی صورت پذیرد، بلکه لازم است ارتباطی شبکه ای و مداوم بین هیات های دانشجویی و دیگر فضاهای دانشگاه ( از جمله فضای سیاسی، پژوهشی، آموزشی و... ) بوجود آید و این مجموعه نسبت به اتفاقاتی که در حوزه های مختلف دانشگاه رخ میدهد جهت گیری های خاص خود را با تاکید بر حفظ خطوط نظام و موازین اسلامی داشته باشد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: حضور در هیات های دانشجویی نباید به عنوان یک فعالیت جنبی محسوب و محتوایی  که در آن ارایه می شود، بی ارتباط با فضای بیرون هیات باشد، بلکه همان طور که دانشجو در حیطه آموزشی وظایفی را برای خود تعریف کرده و به آن پایبند است، ضروری است که در این فضا هم خود را ملزم به پیگیری دغدغه های دینی و انقلابی مطرح در فضای دانشگاه بداند.

طباطبایی بر ضرورت بهره گیری از تجربه های گذشته و ترسیم چشم اندازهای بلند در برنامه های هیأت های دانشجویی نیز تاکید کرد و ارتباط گیری با مجموعه های مشابه و رصد نمودن فعالیت های آنان را امری سازنده و مفید در بهبود کمی و کیفی برنامه های هیأت دانشجویی دانست.

وی همچنین، با اشاره به سابقه طولانی فعالیت « هیات تشنگان علقمه » در دانشگاه و ارزیابی مثبت از فعالیت های آن به ویژه در بخش مداحی، ابراز امیدواری کرد در دور جدید فعالیت های این هیات، برنامه هایی فاخر و موثر درجهت ترویج فرهنگ دینی در فضای دانشگاه رقم بخورد.
در ادامه‌ی این دیدار، آقای محمد ستوده با ارائه حکمی از سوی مسئول نهاد نمایندگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان مسئول هیأت دانشجویی تشنگان علقمه منصوب گردید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: