• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-20314-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی خبر داد

حضور بیش از 725 هزار نفر رشته در جشنواره نوجوان خوارزمی خراسان رضوی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: بیش از 725 هزار نفر رشته در جشنواره نوجوان خوارزمی خراسان رضوی شرکت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا کاظمی امروز 25 تیر ماه در مراسم اختتامیه مرحله استانی جشنواره نوجوان خوارزمی در بخش دختران که در پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار کرد: مهم‌ترین دستاورد جشنواره نوجوان خوارزمی این است که دانش‌آموزان را در راستای مفاهیم سند تحول بنیادین تربیت می‌کنیم، تربیتی تمام ساحتی که دانش‌آموز کار تیمی، علمی و پژوهشی را آموزش دیده و شجاعت و اعتماد به نفس را برای ورود به عرصه‌های علمی و پژوهشی کسب می‌کند.

وی ادامه داد: جشنواره نوجوان خوارزمی فرآیندی علمی و پژوهشی است که زمینه خلاقیت و نوآوری را برای دانش‌آموزان مهیا می‌کند و موجب کشف استعدادهای نهفته دانش‌آموزان می‌شود. 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی خاطرنشان کرد: یکی از بهترین اقداماتی که آموزش و پرورش در راستای تحقق سند تحول بنیادین، کیفیت‌بخشی به مسائل آموزش و پرورش و توجه به عدالت آموزشی براساس موازین و چارچوب‌های برنامه درس ملی انجام می‌‌دهد برگزاری جشنواره‌هایی نظیر جشنواره نوجوان خوارزمی است. 

کاظمی با بیان اینکه در برگزاری جشنواره نوجوان خوارزمی دو سیاست را دنبال می‌کنیم، گفت: فراگیر کردن جشنواره نوجوان خوارزمی به گونه‌ای که تمام دانش‌آموزان در این رقابت شرکت کنند اولین رویکرد ماست، کیفیت‌بخشی و تنوع‌بخشی به جشنواره را هم مدنظر داریم که حوزه‌های علوم طبیعی، انسانی، تجربی و زمینه‌های پزشکی، کشاورزی، خدماتی و ... را در بربگیرد، این موضوع برای این حوزه‌ها هم دستاوردهای مهمی خواهد داشت.

رضا صابری تولایی، معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در ادامه این مراسم،
با اشاره به اینکه زادگاه جشنواره نوجوان خوارزمی خراسان رضوی است و در حال حاضر دهمین دوره این جشنواره در سطح استان در حال برگزاری است، عنوان کرد: سومین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی در سطح کشور به میزبانی مشهد 25 مردادماه جاری برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: جشنواره نوجوان خوارزمی در 6 رشته پژوهش، فعالیت آزمایشگاهی، دست‌سازه‌ها، زبان و ادبیات فارسی، زبان خارجی و بازارچه‌های دانش‌آموزی کار و فناوری با محوریت آموزش و پرورش تمام ساحتی با رویکردکیفیت و عدالت آموزشی در استان برگزار می‌شود.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در دهمین جشنواره نوجوان خوارزمی در سطح استان در گروه دختران و پسران مجموعا 675 نفر راه یافته‌اند، این جشنواره در چهار سطح آموزشگاهی، منطقه‌ای، قطبی و استانی برگزار شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: