• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-20514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تاکید دبیر منتخبان شورای شهر مشهد بر اولویت‌های شورای پنجم؛

گردشگری، سرمایه‌گذاری و تلاش برای حضور بیشتر مردم در عرصه‌های مختلف

دبیر و سخنگو منتخبان شورای شهر مشهد گفت: شورای پنجم در زمینه گردشگری، سرمایه‌گذاری و حضور مردم در عرصه‌های مختلف تلاش بیشتری خواهد داشت.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدرضا حیدری شب گذشته و در نشست صمیمی اعضای شورای چهارم و منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد مقدس به تشریح بخشی از سیاست‌های شورای پنجم اشاره و تصریح کرد: رویکرد ما پیگیری سیاست‌ها و برنامه‌ها، با توجه به اسناد بالادستی و حوزه اختیارات است و در این خصوص در حال گفتگو و مشاوره با کارشناسان هستیم.

وی ارتقای کیفیت زندگی مردم مشهد، رویکرد موضوع اشتغال و برخی دیگر از مسائل را جزو برنامه‌های شاخص شورای شهر عنوان و اظهار کرد: شورای پنجم حاضر است در زمینه اشتغال منافع کوتاه مدت شهرداری را به تاخیر بیاندازد تا این امر محقق شود.

حیدری با بیان اینکه پیروز اصلی حماسه بزرگ انتخابات 29 اردیبهشت، نظام جمهوری اسلامی، رهبری معظم و مردم ایران عزیز بودند، افزود: منتخبان شورای پنجم در راستای اهداف والای نظام جمهوری اسلامی و خواسته‌های مردم گام بر خواهند داشت.

وی با بیان اینکه منتخبان دارای تجربه‌های بزرگ در عرصه‌های مختلف، میدان مبارزه، جهاد و هشت سال دفاع مقدس هستند، ادامه داد: شورای پنجم به دنبال افزایش کارآمدی شهرداری و رضایتمندی مردم است.

حيدري ضمن عرض خدا قوت به اعضای شورای چهارم شهر مشهد، گفت: در حوزه تنظیم اسناد و برنامه، کار با قدرتی صورت گرفته، سنت مبارکی است که در شورا بنا شده و شورای پنجم نیز بر مبنای خرد جمعی به آن نگاه خواهد کرد.

دبیر و سخنگو منتخبان شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: شورای پنجم با تداوم و پیگیری کارهای نیمه تمام را به پایان خواهد رساند.

حیدری با اشاره به بحث عوارض و مالیات، عنوان کرد: تبدیل عوارض به مالیات مشکلات بسیاری را در بحث منابع پایداری شهری به وجود خواهد آورد؛ به عنوان مثال در بحث عوارض سوخت، کلانشهرها 80 درصد مصرف آن را به خود اختصاص داده‌اند که آثار و زیان‌های ناشی از آن نیز باید جبران شود، اما وزارت کشور از این عوارض به صورت تعادل بخشی در کل کشور استفاده می‌کند که البته در خصوص تجدیدنظر این موضوع با فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی صحبت‌هایی انجام داده‌ایم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: